ترجمه انگلیسی «گردان نهم» منتشر شد

تا شهدا: موسسه فرهنگی و هنری روایت (لشکر ۲۷ بعثت) ترجمه انگلیسی «گردان نهم»‌ نوشته گلعلی بابایی را با ترجمه مسعود رحمان‌پور منتشر کرد.پیش از این ترجمه عربی این کتاب نیز توسط این موسسه منتشر شده بود.

«گردان نهم»؛ گزارش عملکرد و کارنامه کاری گردان حبیب ابن مظاهر شامل ۱۲ فصل است، نویسنده در این فصول به چگونگی شکل‌گیری گردان حبیب‌بن مظاهر پرداخته است. سخنان شهید همت از فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله آغازگر کتاب است‌، در این سخنان می‌خوانیم: امروز شما با کوله‌باری از خاطرات و درس‌های عبرت به شهرها و خانه‌هایتان بازمی‌گردید. این مسئولیت بزرگ بر دوش شماست تا آنچه را که شاهد بودید، برای مردمی که در پشت جبهه تشنه دانستن این حقایق هستند، بازگو کنید. برای نسل‌های آینده به یادگار بگذارید.
«جنگ تحمیلی تاوان انقلاب» نخستین فصل کتاب است،‌ پس از آن ماجرای شکل‌گیری گردان حبیب در فصل‌هایی با عناوین «توقف دشمن»، «گردان نهم»، «گمشده در عملیات»، «به فرماندهی حاج علی»، «از گرمدشت تا کوت‌سوار» و «دوئل در خین» ادامه می‌یابد.
بابایی پیش از این در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به محتوای کتاب گفته بود: نوع شکل‌گیری گردان «حبیب‌بن مظاهر»، مسئولان آن در مقاطع مختلف، عملیات‌ها، محورهای عملیاتی و… نیز از دیگر موضوعاتی است که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده است. در واقع این اثر مستندی پژوهشی است که در قالب داستان بازگو شده است. هم‌چنین در این کتاب به شخصیت شهید مهدی وزوایی که مؤسس گردان نهم لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) است‌، نیز اشاره شده است،‌ شهید وزوایی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بوده که در اسفند سال ۶۰ به پادگان دوکوهه می‌رود و این گردان را تشکیل می‌دهد‌، نفرات اولیه آن از سپاه بودند و در مجموع ۶۰۰ نفر از نیروهای سپاه عضو این لشکر شدند.
وی هم‌چنین از انتشار جلد دوم این کتاب تا پایان سال خبر داده و گفته بود:‌ در جلد دوم این کتاب،‌ عملیات‌های گردان حبیب از تابستان سال ۶۲ تا بهار سال ۶۵ که عملیات والفجر به اتمام می‌رسد،‌ بررسی می‌شود.
موسسه فرهنگی و هنری روایت هم‌چنین انتشار کتاب‌هایی چون «سوت آخر» زندگی نامه سردار شهید محمد حجازی‌، زندگی‌نامه سردار شهید مجید زادبود‌، زندگی‌نامه شهید اصغر انصاری، زندگی نامه شهید احمد دین‌دار را نیز در دست انجام دارد.
* تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا