اخبار

تربیت فرزندانی ایثارگر از نسل های دوم و سوم انقلاب

به گزارش تا شهدا؛ یادواره شهدای دانش آموز و ۵۰۰ شهید رهنان و شهید مرتضی شریفی تنها طلبه شهید قیام ۱۹ دی استان اصفهان در مسجد امیرالمومنین گلزار شهدای رهنان برگزار شد.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در این مراسم به تشریح مفهوم زنده بودن شهدا به فرموده خداوند در قرآن کریم پرداخت و اظهار کرد: انسان ها دارای دو وجه و موجودیت هستند که یکی حیوانی یا ناسوتی و دیگری انسانی یا ملکوتی است.
امام جمعه اصفهان تصریح کرد: برخی از مردم در زمان انقلاب کر بودند و حرف امام در دلشان فرو نمی رفت و یا همین امروز سخنان رهبر معظم انقلاب در دل های آن ها رسوخ نمی کند، آن ها کسانی هستند که چشم و گوش و قلب حق بین ندارند.
وی ادامه داد: برخی پس از انقلاب اسلامی از مسیر نادرست به راه راست هدایت شدند و برخی از راه راست منحرف و چه بسا ضد انقلاب شدند، پس مشخص است که اعضای بدن انسان دو گونه هستند که یک گونه آن مخصوص درک حقایق است.
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه ما با زنده بودن جنبه حیوانی وجود انسان او را زنده می پنداریم، تاکید کرد: مشخصا جنبه حیوانی شهدا مرده است و روح همه انسان ها تا همیشه زنده خواهد بود اما یک تفاوتی بین شهدا با سایر مردم در این مورد وجود دارد.
وی با بیان اینکه خداوند می فرماید اگر کسی یاد مرا فراموش کرد، خودش را فراموش خواهد نمود، گفت: انسان هایی که فقط برای جسم خود کار می کنند روزی متوجه خواهند شد که برای کس یا چیز دیگری تلاش می کرده اند و دچار خسران می شوند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: خسارت به این معنا است که انسان همه چیز خود را از دست بدهد و معنای آن گسترده تر از ضرر کردن است و خداوند انسان را دچار خسران می داند.
وی اضافه کرد: عالم بسیار مهم تر از عابد است چرا که یک عالم مانند امام خمینی (ره) علاوه بر هدایت خود زمینه هدایت و بهشتی شدن انسان های دیگر را فراهم می کند و برای همین است که می گویند مرکب عالم از خون شهدا بالاتر است چون عالم منبع شهید ساز است و دست انسان ها را در دست خدا قرار می دهد.
آیت الله طباطبایی نژاد ابراز کرد: شهدا نیز به نوبه خود هدایتگر هستند و این ۵۰۰ شهید رهنان برای یافتن جنبه انسانی مردم در این مسیر گام نهادند و زنده نگه داشتن یاد آن ها بر ما لازم است.
وی با اشاره به شهدای مدافع حرم گفت: خوشبختانه ما توانسته ایم در نسل های دوم و سوم انقلاب فرزندانی ایثارگر را تربیت کنیم که در وصیت نامه های خود بگویند اگر ما نرویم به جای فرزند من صدها کودک دیگر یتیم خواهند شد.
امام جمعه اصفهان ادامه داد: این شهدا و انسان هایی نورانی و فهیم هستند که امنیت ممکلت ما را نگه داشته اند و این شهدا خود پرواز کرده و راه و رسم پریدن را به همه انسان ها می آموزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا