تربیت الهی مادران ، نقش اساسی در تغییر سرنوشت دفاع مقدس داشت

به گزارش تا شهدا؛ چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ با حضور دکتر اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و قاسم صمدیان مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ، همایش میهن، زن و دفاع مقدس با تجلیل از جمعی از مادران و همسران شهدای مدافع حرم و شهدای ۸سال دفاع مقدس و با مشارکت بنیاد شهید وامور ایثارگران برگزار شد .
دکتر اسماعیل جبار زاده استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش موثر زنان در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: معتقدم که اگر در آن سال‌ها کمک‌های بانوان نبود دفاع با مشکل مواجه می‌شد و چه بسا اصلا دفاعی شکل نمی‌گرفت.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: رزمندگان ما دست‌پرورده مادرانی بودند که آنها را الهی تربیت کردند و اگر دامن پاک مادران شهدا نبود جنگ هشت ساله ما نیز مانند جنگ‌های گذشته تاریخ این کشور رقم می‌خورد، اما ما در این جنگ حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادیم.
جبارزاده با بیان این که نقش زنان در دفاع مقدس بیش از آن است که تصور می‌شود، افزود: هر زمانی که صحبت از ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان و رزمندگان می‌شود باید از تربیت‌کنندگان این انسان‌های بزرگ نیز یاد کنیم و آنها را قدر بدانیم.
وی با اشاره به رابطه عاطفی شهدا با مادران خود، خاطرنشان کرد: تنها کسانی که رزمندگان ما در جنگ دلتنگ آنها می‌شدند مادران‌شان بود و اگر آنها دوری از مادران خود را تحمل می‌کردند فقط به خاطر وطن و انقلاب و لبیک به امام امت بود.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که زنان در دفاع مقدس نقش اصلی را بر عهده داشتند، افزود: امروز هم جنگ و دفاع ادامه دارد و زنان و مادران ما باید نقش اصلی را ایفا کنند.
سهیلا امیری مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی هم در این همایش با اشاره به برخی از فعالیت‌های زنان در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: فعالیت زنان تنها به پشت جبهه‌ها خلاصه نمی‌شد و ما بانوانی را داشتیم که سلاح به دست گرفته و در جبهه جنگ حضور داشتند.
سهیلا امیری با اشاره به این که این انقلاب به آسانی به دست نیامده است، گفت: دشمن از تلاش برای نابودی انقلاب دست بر نداشته است و امروز به دنبال ضربه زدن به بنیان‌های اجتماعی ما و نهاد خانواده است.
وی افزود: زنان و مادران با توجه به نقش محوری در خانواده و تربیت فرزندان بار دیگر همچون دوران دفاع مقدس نقش تاریخی خود را در دفاع از اسلام و انقلاب ایفا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا