اخبار

تدوین و چاپ زندگینامه شهدای قره‌چای خنداب درحال اجراست

به گزارش تا شهدا؛ شهرام ثامنی افزود: درادامه این طرح به زندگینامه شهید سیدمجتبی محمدی ازشهداي روستای اناج ازتوابع بخش قره‌چای خنداب پرداخته شد.
رئیس بنیاد خنداب گفت: دانشجوی شهید محمدی فرزند قاسم درتاریخ چهارم تیرماه ۴۶ درروستای اناج ازتوابع اراک بدنیا آمد.
وی ادامه داد: شهید سیدمجتبی محمدی تحصيلات خود را تا ديپلم درشهر اراک ادامه داد، از بدو کودکی درکشاورزی کمک حال پدر بود و در دوران دوران تحصیل دانشگاه خود نیز درامور زراعی همکاری داشت تااينکه در دوره کارداني دانشگاه صنعتي اصفهان دررشته برق قبول شد و درسال دوم دانشگاه بود که ازادامه تحصیل امتناع کرده و راهی جبهه‌ها شد، وی تا قبل ازاعزام مرتباً ازروستاهای اطراف کمک‌های مردمی برای جبهه جمع می‌کرد.
خاطره‌ای گویی از زبان پدر شهید: «گفتند مجتبی دیگر ادامه تحصیل نمی‌دهد علت را جویا شدم و گفت امام جبهه را واجب‌تر از درس می‌دانم، مخالفت نکردم و باسپاه محمد(ص) به جبهه اعزام شد، یکی یا ۲ بار مرخصی آمد و درکربلای ۵ درشلمچه شهید شد، درخواب دیدم درعالم قیامت هستیم و صف حسابرسی است و من داخل صف بودم و صف طولانی و صف تکان نمی‌خورد و سرم را بیرون کردم و چرا کار نمی‌کنند و هیچ کس مانع من نشد. یکی کنار شهید نشسته بود و با دیدن من رو به وی کرد و گفت آقاجان شما هم در صف بودی؟ گفتم: بله گفت: پدرجان شما نباید می‌ایستادی و شما آزاد هستی».
بخشی از دست نوشته شهید: «شهید نبض تندرهایی است که همواره درامتداد نسل‌ها و قرن‌های پیاپی می‌تپد، شهید همواره بادمیدن هرصبح، همراه باتلاطم هرموج، همراه بانشستن هرقطره باران به چهره گلبرگ‌های بهاری زنده است و حیات آفرین».
گفتنی است شهید محمدی درتاريخ ۱۸ بهمن ۶۵ درمنطقه عملياتي شلمچه به شهادت رسید، برسر مزار شهید گنبدی است و هر چند وقت یکبار گنبد پاکسازی می‌شود از نزورات و پارچه‌هایی که مردم دخیل بسته‎اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا