اخبار

تدوین خاطرات فرمانده دوران دفاع مقدس زنجان

به گزارش تا شهدا؛ اکبر کیانفر از گردآوری و پیاده سازی خاطرات «شهید میرزاعلی رستمخانی» به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری زنجان خبر داد.
 
وی گفت: جمع آوری خاطرات “شهید میرزا علی رستمخانی” از فرماندهان شهید استان، توسط معصومه اکبری از نویسندگان جوان استان با هدف آشنایی بیشتر نسل آینده با خصوصیات، رشادت‌ها و وصیت‌نامه این شهید والا مقام انجام می گیرد.
 
کیانفر با بیان اینکه حوزه هنری استان زنجان در نظر دارد با گردآوری خاطرات و زندگینامه فرماندهان شهید استان زمینه چاپ و انتشار کتاب خاطرات شهیدان را برای آشنایی و انس هر چه بیشتر مردم با این سرداران فراهم نماید، ادامه داد: انجام این مهم می تواند زمینه پرداختن هر چه بهتر به سیره و زندگی نامه این سرداران شهید را ایجاد کند.
 
گفتنی است، شهيد حاج ميرزا علي رستم خاني در فروردين ماه سال ۱۳۳۲ در يكي از روستاهاي توابع زنجان چشم به جهان گشود. دوران كودكي خود را در محيطي روستایی كه آكنده از محروميت بود به سر برد و در همان جا به يادگيري قرآن و نهج البلاغه همت گماشت و در دوران نوجواني پا به ميدان تحصيل علم و دانش نهاد.
 
اين شهيد بزرگوار پس از پيروزي انقلاب اسلامي جزء اولين تشكيل دهندگان سپاه زنجان بود شهيد رستم خاني همزمان با تجاوز عراق به ايران در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل حضور يافته و در آنجا به خدمت براي اسلام و ايران مشغول بود او با شركت در چندين عمليات از قبيل فتح المبين، بيت المقدس، خيبر و … سرانجام در عمليات بدر با همرزم شهيدش محمد ناصر اشتري شهادت در راه خدا را بر زندگي دنيوي ترجيح داده و در ۲۶ اسفند سال ۶۳ در عمليات بدر به شهادت مي رسد.
 
شهيد رستم خاني در عمليات آزاد سازي خرمشهر فرمانده يكي از ۴ گرداني بود كه نيروهاي زنجان در آن حضور داشتند.
 
*تولید فیلمنامه های داستانی کوتاه در حوزه هنری استان زنجان
 
همچنین مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری زنجان اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون پنج فیلمنامه داستانی کوتاه توسط حوزه هنری استان زنجان تولید شده است.
 
وی از تولید فیلمنامه های داستانی کوتاه در حوزه هنری استان زنجان خبر داد.
 
میثم سیفی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون پنج فیلمنامه داستانی کوتاه توسط حوزه هنری استان زنجان تولید شده است.
 
وی با اشاره به عناوین فیلمنامه ها اظهار داشت: فیلمنامه های داستان کوتاه، «مٌهیمن» با مضمون انسان و ارتباط با خدا، «عشق پنهانی» با مفهوم عفت و حیا، «دلارام» با موضوع مذهبی و «لبخند خدا» با موضوع کودک به نویسندگی مسعود بازرگان است.
 
سیفی دیگر فیلمنامه نوشته شده توسط ابوالفضل گلفام را مًهر سفید عنوان کرد و افزود: فیلمنامه داستانی کوتاه مهر سفید با موضوع انتخابات تولید شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا