اخبار

تجلیل از خانواده معظم شهدا با حضور مراجع عظام در قم برگزار می شود

به گزارش تا شهدا؛ سردار سید جواد هاشمی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم به منظور بزرگداشت روز شهدا، تکریم و تجلیل از خاندان شهدا در محضر مراجع، الگوسازی از این حرکت ارزشمند، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تکریم خانواده معظم شهدا می باشد.
وی افزود: از دیگر برنامه های بزرگداشت روز شهدا و معرفی این روز در سطح جامعه از طریق درخواست ارائه پیام از سوی مراجع معظم تقلید و سخنرانی ایشان پیرامون شهید و شهادت در دروس خارج می باشد.  
سردار هاشمی ضمن تشریح برنامه های “روز بزرگداشت شهدا”در بیش از ۵۰ عنوان برنامه بیان داشت: از برنامه های محوری این ایام در راستای ترویج گفتمان ایثار و شهادت، همایشی با حضور ائمه جماعات مساجد استان با عنوان همایش ائمه جماعت و میثاق با شهدا روز سه شنبه ساعت ۱۵ در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: طی دوسال اخیر تلاش شده تا روز بزرگداشت شهدا هرچه بیشتر به جامعه معرفی شود، و این روز همانند سایر مناسبت ها به صورت مردمی و خودجوش برگزار گردد لذا در این راستا نشست هایی با ائمه جمعه، تشکلهای ایثارگری، فرماندهان بسیج، مشاوران ایثارگران دستگاههای اجرایی استان ، ستاد شاهد، برگزارشده و به همین منظور جلسه ای نیز  با ائمه جماعات  در پیشرو داریم.
وی اضافه کرد: این برنامه ها به منظور معرفی روز بزرگداشت شهدا در سطح جامعه است روزی که به مفهوم پاسداشت ارزشها و در ادامه راه شهداست، روز میثاق با شهداست، تا بدانیم این آرامش و امنیت را مدیون چه کسانی هستیم. امروز باید  سیره شهیدان درجامعه پیاده شود.
سردارهاشمی ادامه داد:برگزاری جلسه شورای اداری استان و غبارروبی مزار شهیدان با حضور استاندار محترم و اعضای شورای اداری استان و برگزاری مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای علی بن جعفر (ع) توسط خانواده معظم شهدا عصر پنج شنبه ۲۰اسفنده ماه از دیگر برنامه ها به مناسبت “روز بزرگداشت شهدا” می باشد.
وی افزود: دعای پرفیض کمیل پنج شنبه بعد از نماز مغرب و عشا وصبح جمعه دعای پرفیض ندبه با مشارکت هیئت رزمندگان اسلام در مجتمع امام خمینی(ره) برگزار می شود، همچنین  دعای سمات عصر جمعه ۲۱ اسفند در گلزار شهدای سوم خرداد برگزار خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: همچنین به مناسبت «روز شهید»، برای اولین بار صبحگاه مشترک سپاه قم در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) در روز شهدا مصادف با ۲۲اسفند برگزار می شود. 
سردار هاشمی به برگزاری مراسم روز بزرگداشت شهدا و یادواره بیش از ۵۰۰۰شهید استان قم با حضور یکی از مسئولان کشوری یا لشکری در مجتمع امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: از برنامه های روز بزرگداشت شهدا همزمان با ۲۲اسفند ماه حضورحدود ۳۰۰۰ دانش آموز ابتدایی  بر سر مزار شهدای علی بن جعفر (ع) به مناسبت روز شهید و حرکت کاروان موتور سواران با پیام شهدا از اقداماتی است که در این روز انجام می شود.
وی ادامه داد: سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه از دیگر برنامه های اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت “روز بزرگداشت شهدا” است که در شهر قم و بخشهای استان انجام می شود همچنین طبق هماهنگی صورت گرفته با ائمه جمعه این روز در خطبه های نماز جمعه نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
 
وی از دیگر برنامه های این ایام را غرس نهال به نام شهدا که از روز گذشته در دانشگاه قم آغاز شده ، برگزاری مسابقه انشاء نویسی، حضور پیام آوران ایثار در مدارس و دانشگاهها، اجرای طرح سپاس و دیدار با خانواده معظم شهدا، تجلیل از خادمان به شهدا در بنیادشهید،  بخشی دیگر از برنامه های بزرگداشت روز شهدا ذکرکرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا