اخبار

‎تجدید میثاق شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد با شهداء

به گزارش تا شهدا؛ اعضای شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز با حضور در گلزار شهدای یاسوج به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند. سيد مصطفي مهدي ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: به برکت خون شهداء، رهبری امام خمینی(ره) و پشتیبانی و حمایت مردم انقلاب اسلامی به ثمر نشست.
وی با بیان اینکه ما هر چه داریم از شهدا داریم، افزود: باید یاد و نام شهدا را گرامی داریم و ادامه دهنده راه شهدا باشیم. شروع جشن های پیروزی انقلاب اسلامی در گلزار شهدای شهر یاسوج افزود: شهدا و ایثارگران نمونه بارز انسان هایی با اندیشه نورانی و آسمانی هستند.
در ادامه صالحي معاون وزير فرهنگ وارشاد اظهار کرد: نفس مسیحایی امام راحل باعث پرورش هزاران انسان ایثارگری شد که برای آرمان های اسلامی و انسانی تا پای جان پیش رفتند.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ترویج روحیه خودباوری و دین مداری در بین جوانان از سوی امام خمینی (ره)میراث ماندگار او در بین نسل جوان آن روز بود که پیروزی در جنگ تحمیلی، سربلندی در تحریم ها و نقش برآب شدن انواع دشمنی ها دستاورد این اندیشه بود.
صالحی سید ناصر حسینی نوسینده کتاب پایی که جا ماند را یکی از الگوهای جوانان انقلابی کهگیلویه و بویراحمد دانست.
وی با یادآوری نگارش کتاب اثرگذار پایی که جاماند در سن ۱۶ سالگی و در ۸۰۴ روز دوران اسارت این هنرمند جانباز گفت: این کتاب از خدمات فرهنگی ماندگار به مردم ایران است.
صالحی با اشاره به تقدیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در صحفه نخست این کتاب ارزشمند افزود: زنده نگه داشتن خاطره حماسه سازی های ملت ایران با مستند سازی و آثار هنری ارزشمند قابل انجام است.
وی بر ادامه راه امام و شهیدان با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با همکاری رسانه های ارتباط جمعی تاکید کرد.
صالحی شهدا را سرمایه های ارزشمند معنوی کشور دانست و تصریح کرد: موفقیت های گذشته ایران مدیون جانفشانی شهدا و ادامه اقتدار کشور در تمام عرصه ها نیازمند پایبندی به خون شهداست.
به گزارش ايثار، اعضای شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت آغاز دهه فجر، درآیین معنوی با حضور در گلزار شهدای یاسوج، ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا، قبور پاک شهیدان را عطر افشانی و با آرمان‌های والای امام راحل(ره)، شهدا و رهبر معظم انقلاب عهد و پیمان بستند.
در این آیین معنوی که همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، مقامات اجرایی، مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند، شرکت کنندگان با قرائت فاتحه، عطر افشانی و غبارروبی قبور مطهر شهدا با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کردند.
گفتنی است که چنین آئین معنوی در سایر شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا