اخبار

تبیین حق عظیم شهیدان از اهداف «روز بزرگداشت شهدا» است

به گزارش تا شهدا؛ طاهرنژاد در این صبحگاه مشترک که به مناسبت هفته بزرگداشت شهدا برگزار شد، گفت: اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهدا و جانفشانی و از خود گذشتگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که با اهدا جان خود عزت، اقتدار، امنیت و سربلندی را به ایران اسلامی ارزانی داشتند.
طاهرنژاد با اشاره به برگزاری برنامه های روز بزرگداشت شهدا از ۱۵  تا ۲۲ اسفند، گفت: این زمان بهترین فرصت است تا دست کم برای همه اقشار و مسئولان جامعه موضوع شهید و شهادت را یادآوری کرده و بگوییم که هر چه داریم از مجاهدت و خون شهدا است.
طاهرنژاد به فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر تأسیس بنیاد در ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۵۸ اشاره کرد و گفت: در رهنمودهای امام (ره) و مقام معظم رهبری در تبیین مقام شهید همواره بزرگداشت و تجلیل از شهیدان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خاندان معظم شهدا به عنوان رسالت خطیر مورد تأکید و عنایت بوده است.
وی با اشاره به نامگذاری «روز بزرگداشت شهدا» توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور نهادینه کردن فرهنگ بزرگداشت شهدا در بیستم مرداد ماه سال ۸۳، خاطرنشان کرد: ۲۲ اسفند ماه سالروز تأسیس بنیاد به عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نامگذاری شده و در تقویم رسمی کشور به ثبت رسیده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خواستار استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌های اجرایی برای شناساندن و ترویج «روز بزرگداشت شهدا» شد و بیان کرد: زنده نگه‌داشتن یاد، نام و خاطره شهدا و تبیین حق عظیم شهیدان از اهداف «روز بزرگداشت شهدا» است.
در ادامه صبحگاه مشترک امروز از خانواده شهید مدافع حرم حامد کوچک زاده و شهدای نیروی انتظامی تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا