تبدیل گلزار شهدا به مرکز فرهنگی ضروری است

به گزارش تا شهدا؛ منوچهر حبیبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین در جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا، شهادت سردار سرتیپ شهید حسین همدانی، که از افتخارات ایران و اسلام بود را، تبریک و تسلیت گفت.
وی افزود: به برکت شهدا و وجود افرادی همچون شهید همدانی‌ها در نظام است که ما در کنار یکدیگر با امنیت و آسایش و آرامش زندگی و برای عمران و آبادانی کشور برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بتوانیم آینده بهتری برای قشرهای مختلف جامعه بسازیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین به فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: این فرهنگ باید در جامعه جاری شود، زیرا می‌تواند ما را در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی در دنیا پیشتاز کند و بر دشمنان اسلام نیز پیروز باشیم.
حبیبی با بیان اینکه گلزار شهدا یکی از راه‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که چراغش در جامعه روشن می‌باشد، گفت: باید این مکان مقدس به یکی از مکان‌های فرهنگی تبدیل شود تا این فرهنگ در جامعه گسترش یابد.
این مسئول افزود: همان طور که باید در ساماندهی امور عمرانی گلزارهای شهدا تلاش کرد، باید در حوزه فرهنگی، نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود تا بتوانیم از این مکان مقدس بیشترین بهره را ببریم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: با اتمام ساماندهی گلزار شهدا می‌توان بهره‌گیری حداکثری از این مکان مقدس در اجرای برنامه‌های فرهنگی کرد، بر این اساس ضرورت رسیدگی به گلزارها از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه باید در حوزه فرهنگی با برگزاری برنامه‌های مختلف با هدف بهره‌گیری از گلزارهای شهدا در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ریزی مناسبی کرد، افزود: تحقق این هدف نیازمند برنامه‌ریزی جدی مسئولان است.
حبیبی با بیان اینکه یکی از راه‌های عزت، اقتدار و آزادگی کشور ما در دنیا بهره‌گیری از سیره شهدا است، گفت: ساماندهی گلزارهای شهدا در روستاها و شهرها از حداقل کارهایی است که باید در این راستا سریعتر اقدامات لازم صورت بگیرد و منتی بر کسی نیست.
این مسئول با تشکر از اعضای جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا، به ویژه از زحمات شهرداری و شورای اسلامی قزوین در تعویض سنگ مزار شهدا افزود: مقدمات اولیه در این راستا به خوبی اجرا شده که با تامین اعتبارات لازم این پروژه بزودی عملیاتی می‌شود.
وی به ساماندهی روشنایی گلزارهای شهدا در مناطق مختلف استان قزوین اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های انرژی‌های جدید و خورشیدی به ویژه در روستاها بهره گرفت تا این پروژه به نحو مطلوبی اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین با اشاره به طراحی المان شهدا در گلزار شهدای قزوین افزود: باید پیگیری و اقدامات لازم در جهت اجرایی شدن این پروژه به سرعت انجام شود تا پروژه فوق هر چه سریعتر عملیاتی شود.
حبیبی به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های سازمان بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: این نهاد با توجه به اعتبارات، تجربیات و ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در ساماندهی گلزار شهدا کمک بسزایی به مسئولان مربوطه کند که نباید از ظرفیت‌های آنها غافل شد.
وی با بیان اینکه همه تلاش‌مان را در جهت ساماندهی گلزار شهدا انجام خواهیم داد تا به اتمام برسد، افزود: بعد از انجام این پروژه باید در اجرای برنامه‌های فرهنگی در این گلزارها بیشتر برنامه‌ریزی کرد تا بتوانیم بهره‌گیری معنوی بیشتری داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا