اخبار

تاکید شهید مرادی بر تربیت اسلامی کودکان از سنین پائین

به گزارش تا شهدا؛ فرزانه سياهكالي مرادي همسر شهيد حميد سياهكالي مرادي اظهاركرد: شهيد سياهكالي مرادي به حلال و حرام اهميت زيادي داده و هميشه يك ساعت ديرتر محل كار خود را ترك مي‌كرد، چراكه مي‌گفت: ممكن است در زمان كاري خود كوتاهي كرده باشم.
وي افزود: احترام به والدين از مهم‌ترين وي‍ژگي‌هاي شهيد سياهكالي مرادي بود و اين شهيد هيچ گاه جلوی پدر و مادر خودش و همسرش پاي خود را دراز نمي‌كرد؛ او بسيار حسن خلق و ادب داشت و به مردم نيز بسيار احترام مي‌گذاشت.
همسر شهيد سياهكالي مرادي گفت: شهيد سياهكالي مرادي به خريد كالاي ايراني بسيار اهميت داده و پیرو دستور مقام معظم رهبري جهت استفاده از كالاي ايراني بود.
این همسر شهيد خاطرنشان كرد: شهيد سياهكالي مرادي برنامه‌ی روزانه‌ی ختم قرآن داشت و هرشب بايد پيش از خواب صفحه‌اي از قرآن را قرائت مي‌كرد؛ وی از هر زماني براي قرائت قرآن استفاده مي‌كرد و هيچ‌گاه بدون خواندن صفحه‌اي از قرآن از منزل خارج نمي‌شد؛ همچنین شهيد سياهكالي مرادي هيچ گاه نماز اول وقت و نماز شب را ترك نمي‌كرد و هميشه وضو داشت.
وی گفت: این شهید مدافع حرم، مربي و داور كاراته و شاعر و نويسنده نيز بود و در وصف امام حسين(ع) و موضوع شهادت شعرهاي زيادي را سروده بود.
همسر شهيد سياهكالي مرادي تاكيد كرد: شهيد سياهكالي مرادي هميشه پاييز را بهترين فصل زندگي خود می‌دانست؛ چراكه در فصل پاييز به كربلا رفته و ازدواج كرده بود و اكنون نيز در فصل پاييز شهيد شد.
سياهكالي مرادي در پايان يادآور شد: این شهید احترام به همسر را هميشه سرلوحه‌ي كار خود قرار مي‌داد و در كمال ادب و احترام صحبت مي‌كرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا