تاریخی که با خون شهدا نوشته شده مرجع مدیران باشد

به گزارش تا شهدا؛ یادواره شهدای دانش آموز آموزشگاه شهید فهمیده سبزوار با حضور احمد مهری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، احمد یزدی دبیر ستاد شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش سبزوار و جمعی از خانواده‌های شهدا و دانش آموزان مدارس شاهد در دبستان شهید فهمیده این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سبزوار برگزار شد، حجت الاسلام سید باقر اسلامی خواه امام جمعه شهر ششتمد از توابع شهرستان سبزوار هدف از این یادواره را شهید پژوهی و آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت عنوان کرد و اظهار داشت: برای اولین بار این یادواره به صورت ویژه و به سبک جدید در بین مدارس سطح شهرستان سبزوار اجرا می شود که این موضوع بسیار مایه مباهات است.
وی با اشاره به اینکه تاریخ کشور یکی از مهم‌ترین مباحثی است که باید به دانش‌آموز یاد داده شود، افزود: دانش آموزان امروزه باید برخی از تاریخ پرفراز و پر حماسه خود را در چنین مراسم‌هایی فرا بگیرند.
حجت الاسلام اسلامی خواه در ادامه گفت: تاریخی که با خون دانش آموزان و معلمان شهید آبیاری شده است، امروز باید برای مدیرانی که پشت میزهای تصمیم‌گیری نشسته‌اند یک مرجع برای فعالیت‌هایشان باشد.
امام جمعه شهر ششتمد در پایان اظهار امیدواری کرد که مدیران مدارس ارزش‌های اصلی انقلاب را با جان حفظ کرده و در نظام آموزشی به نحو احسن حرمت‌گذاری و ترویج دهند.
خاطره گویی از دوران هشت سال دفاع  مقدس و اجرای برنامه سرود در جهت تجلیل از مقام شامخ شهدا از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا