اخبار

بیش از ۲۱۰ هزار برگ اسناد فرهنگی شهدا جمع آوری شده است

به گزارش تا شهدا؛ صبح امروز دوشنبه ۱۰ اسفند ماه مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان در جلسه ستاد گرامیداشت روز شهید اعلام کرد : کار جمع آوری بیش از ۲۱۰ هزار سند فرهنگی ( فیزیکی ) شامل وصیت نامه ، زندگی نامه ، خاطرات و دست نوشته های شهدا و تبدیل آنها به صورت دیجیتال پس از سال ها تلاش دسته جمعی همکاران در بنیاد در حال اتمام است و پس از طی فرایندهای اداری در قالب نرم افزاری چند رسانه ای و نیز از طریق سایت های بنیاد در اختیار عموم مردم شهید پرور قرار خواهد گرفت .
ایشان در ادامه  با اشاره به اهمیت نشر وصایای شهدای استان گفت : نتیجه کار گروهی چندین ساله بنیاد بر روی وصایای شهدای استان همدان بحمدالله به زودی به ثمر خواهد نشست و بعد از کتاب « فرهنگ اعلام شهدای استان » که در سال ۹۲ به چاپ رسید ، کتاب وصایای شهدای استان در ۲۱ جلد و هر جلد قریب ۸۰۰ صفحه آماده چاپ شده است و به ۸۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد  که امیدواریم با مساعدت مسئولین محترم استان این اعتبار تأمین گردد .
وی برنامه میعاد آسمانی ( تبریک روز تولد شهید به خانواده ها ) را از دیگر برنامه های مهم بنیاد برشمرد و تصریح کرد : این برنامه با هدف زنده کردن یاد و نام شهدا با همکاری صدا و سیمای مرکز همدان ، از سیمای همدان همه روزه قبل از اذان ظهر و عصر از سیمای همدان سال پخش خواهد شد . در این برنامه روز تولد کلیه شهدای استان در قالب ۴ فصل ( شهدای فصل بهار ، شهدای فصل تابستان ، شهدای فصل پاییز و شهدای فصل زمستان ) و به تفکیک روز و ماه تولد و یا روز شهادت را  به خانواده آنان تبریک گفته می شود . 
عارف در پایان با اشاره به راه اندازی سایت های « نوید شاهد » ، « نوید ایثار » و « ایثار » گفت : این سایت ها به صورت متمرکز که هر یک برای ارائه خدمات خاصی طراحی و ایجاد شده و علاوه بر خانواده های معظم شاهد و ایثارگر ، آحاد مختلف و علاقه مندان به شهدا می توانند با مراجعه به این سایت از اخبار و برنامه های بنیاد بهره مند شوند . وصایا ، زندگی نامه ، تصاویر ، دست نوشته ها و . . . شهدا به زودی در سایت نوید شاهد بارگزاری و برای عموم قابل مشاهده خواهد بود و علاقمندان به تحقیق در آثار شهدا می توانند از این سایت ها استفاده نمایند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا