بیش از هشت میلیون سند از دل نوشته‌ها و وصیت نامه شهدا جمع آوری شده است

به گزارش تا شهدا، حجت‌الاسلام سید حبیب الله حسنی در همایش همسران شهدای استان گیلان اسناد، وصیت‌نامه و دست‌نوشته‌های شهدا را بزرگ ترین سرمایه‌های نظام و کشور عنوان کرد و گفت: همسران شهدا به عنوان بازمانده شهدا وظیفه سنگینی برعهده دارند زیرا آنها محافظت کننده والاترین ارزش‌ها هستند و باید از آنها تقدیر شود و حتی در اروپا نیز از بازماندگان جنگ جهانی دوم هنوز در روز سرباز تقدیر می‌شود.

 قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تصریح بر اینکه همسران شهدا و فرزندان شهدا سهامداران اصلی نظام هستند، اظهار کرد: همسران شهدا با تدبیر، پشتکار و فداکاری به تربیت یادگاران شهدا پرداختند و انقلاب، متعلق به شهدا وخانواده‌های آنها است و باید تا آنجا که می توانیم در انجام وظیفه خود نسبت به خانواده شهدا کوتاهی نکنیم.

۳ میلیون و ۳۰۰ هزار خانواده شهدا و ایثارگر در کشور وجود دارد

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به خانواده سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری شهدا و ایثارگران کشور، افزود: تکریم خانواده شهدا وظیفه همگانی است و باید با حفظ فرهنگ ایثار و شهادت تلاش شود که حفظ این فرهنگ در وهله نخست بر عهده خانواده شهدا است و آنان باید از ارزش‌ها دفاع کنند مبادا کسی با شیرین سخنی خود جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه همسران شهدا سال‌ها پیش امتحان خود را پس دادند و سرافراز امتحان الهی شدند، اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران، طبق قانون و اخلاق وظیفه دارد خدمتگزار و خادم خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشد.

در ابتدای این همایش احمد اسماعیلی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان، گزارشی از فعالیت های فرهنگی بنیاد استان ارایه کرد و سپس سه نفر از روسای شهرستان ها و معاونان به بیان دیدگاه ها مشکلات و پیشنهادات پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا