بیشتر شهدای گلپایگان تیر ماه شهید شده‌اند

به گزارش تا شهدا از گلپایگان، سرهنگ پاسدار محمداسماعیل علیشاهی در جلسه هماهنگی کنگره بزرگ ۳۷۲ شهید شهرستان گلپایگان اظهار کرد: از سال‌ها پیش به ویژه در چند سال اخیر مطالبه خانواده‌های شهدا و مردم شهرستان این بود که کنگره‌ای برای ۳۷۲ شهید شهرستان برگزار کنیم که به کمک خداوند در دهم مهر سال جاری این کنگره برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: مراحل برگزاری کنگره را به سه بخش تقسیم کرده‌ایم که شامل انجام فعالیت‌های قبل از برگزاری و در حین و بعد از برگزاری این مراسم است و نهایتا اینکه فضایی باید در شهرستان حاکم شود که حداقل تا یک سال در گلپایان ماندگار باشد و شهرستان رنگ و بوی شهدا را به خود بگیرد.

 

فرمانده سپاه گلپایگان گفت: از سومین روز سال جدید دیدار با خانواده‌های شهدا را آغاز کردیم و تا به امروز هم ادامه داده‌ایم. دیدار با خانواده‌ها در روز شهادت شهید آن خانواده صورت گرفته است تا بتوانیم خاطرات آنها را بشنویم و از آنها در کنگره استفاده کنیم که البته بیشتر شهدای گلپایگان در تیر ماه شهید شده‌اند.

 

علیشاهی اضافه کرد: دبیرخانه کنگره در خیابان آیت‌الله طالقانی در ساختمان بعث تشکیل شده است، همچنین سایت این کنگره با چهار دامنه شهدا گلپایگان دات آی آر، شهدا گلپایگان دات کام، شهدای گلپایگان دات آی آر و شهدای گلپایگان دات کام راه‌اندازی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: ساخت موزه شهدا باید توسط شهرداری گلپایگان سریع‌تر انجام شود تا در روز کنگره آن را افتتاح کنیم، هم‌چنین ساخت تمثال شهدا در مراحل پایانی قرار دارد و مقرر شده که تمثال شهدا را در ابتدای خیابان‌ها و کوچه‌ها نصب شود.

 

 

 

رییس آموزش و پرورش شهرستان گلپایگان گفت: برای اسکان و پذیرایی از مهمانان کنگره بزرگداشت شهدای شهرستان اعلام آمادگی می‌کنیم .

 

به گزارش تا شهدا، مهدی اشراقی امروز (چهارشنبه) در جلسه برگزاری کنگره بزرگ ۳۷۲ شهید شهرستان گلپایگان اظهار کرد: مجموعه آموزش و پرورش شهرستان با تمام ظرفیت و به صورت کامل آماده خدمت‌رسانی برای برگزاری کنگره بزرگداشت شهدای شهرستان است.

 

وی ادامه داد: برای بسیاری از مراسم‌های مختلف، صدا و سیما از شش ماه قبل به خدمت گرفته می‌شود بنابراین باید برای این بزرگداشت نیز از ظرفیت صدا و سیما تا حد امکان استفاده کرد.

 

 

در ادامه این جلسه،حمیدرضا خدایی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تمام امکانات در اختیار این کنگره بزرگ خواهد بود، البته در گذشته یک بانک اطلاعاتی از شهدای دانشجوی شهرستان را تهیه کردیم و حتی کلاس‌های درس را با نام این شهیدان و شهدای هسته‌ای مزین نمودیم و در طراحی فراخوان‌های کنگره نیز می‌توانیم کمکی نماییم.

 

در این جلسه در راستای انتخاب نام این کنگره اسامی هم‌چون اسطوره‌های پایتخت مرجعیت، اسطوره‌های ایثار، یاد یاران، برش زمینیان به آسمان، گستره شهادت، زمینیان آسمانی عرشیان خاکی، اسطوره‌های جهاد و…پیشنهاد داده شد که نهایتاً مقرر شد با ارسال نام‌های پیشنهادی تا روز آینده به دبیرخانه کنگره اسم نهایی انتخاب شود، هم‌چنین مکان برگزار این کنگره در حسینیه امامزادگان ۱۷ تن به تصویب رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا