بیستمین یادواره ۲۵ شهید سرافراز روستای النگ برگزار شد

تا شهدا – خالصانه آمده‌ایم تا زیارتتان کنیم و با دل‌های خسته اما امیدوار، خدا را در این مکان نورانی با بغض‌های شکسته فرا بخوانیم و بگوییم که شهدا! ما شما را فراموش نکرده‌ایم.
اصلاً مگر حماسه، شهادت، هویزه، طلائیه، بستان، صدای غرش توپ‌ها، حسین فهمیده‌ها و باکری‌ها، چمران‌ها، آوینی‌ها و … فراموش شدنی هستند؟
نه، ما آمدیم تا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید.
آمده‌ایم تا بگوییم هان ای عاشوراییان! عاشورایی دیگر در پیش است.
آمده ایم تا هوار بزنیم: ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد.
ای شهدا و ای غلطیده‌شدگان در سرب‌های سرد و سنگین که به عشق مام میهن و انقلاب و اسلام، سر بر سودای عشق گذاشتید.. اینجا کجاست؟ ما کیستیم… شما که بودید؟ و کجایید؟

بر مزار کدامتان بگرییم که بغض امان نمی‌دهد، بگرییم، گریه مگر دوا کند … می‌گرییم اما زهی تاسف که گریه نیز دوا نمی‌کند … کاش که در ِشهادت باز بود و ما هم به شهادت نزدیک می شدیم.
مراسم بیستمین یادواره ۲۵ لاله گلگون کفن روستای النگ با حضور مقامات لشکری، نظامی و انتظامی، مسئولین استانی و شهرستانی، خانواده های معظم شهدا،جانبازان، ایثارگران، بسیجیان و اقشار مختلف مردم در مسجد اعظم این روستا برگزار شد.
این مراسم که همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء شروع شد با تلاوت کلام الله مجید و دکلمه خوانی در وصف امام و شهدا ادامه پیدا کرد.
پخش کلیپ هایی در خصوص عملکرد غرورآفرین پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران و اجرای دیگر برنامه های ارزشمند فرهنگی به شکوه و جلال این مراسم معنوی و نورانی افزود.
پاشا ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت نیز در این مراسم با نوای خوش و دلنشینش به نوحه سرایی در وصف شهدا پرداخت.
در خاتمه نیز مهمان ویژه این مراسم نورانی امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده سرافراز قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران دقایقی را به بیان سخنانی در خصوص نقش و جایگاه شهدا در جامعه امروزی و جانفشانی شهدای گرانقدر در هشت سال دفاع مقدس و اقتدار امروز ایران اسلامی پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا