بیرجند بار دیگر عطر شهادت گرفت

تا شهدا؛ امروز فضای شهر بیرجند با رجعت پیکر پاک دو حماسه ‌آفرین میدان‌های نبرد معطر به عطر کربلای حسین(ع) شد و حضور این حماسه‌ آفرینان پس از سال‌ها دوری افتخار بزرگ بر امت هوشیار بود؛ تا بار دیگر با یاد‌آوری حماسه و ایثار جانفشانی مردان بی‌ادعا در میدان‌های رزم با آرمان سرخ و عاشورایی این شهیدان در ادامه راه سرخشان تجدید بیعت و میثاق کنند.
علی سالاری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بیرجند در مراسم تشییع دو شهید گمنام در شهرستان بیرجند، گفت: هنر واقعی، رشادت مردان بزرگی است که با الهام از قیام حضرت سیدالشهدا(ع) و آموختن درس عزت و آزادگی، جاودانه ‌ترین و اثربخش ‌ترین عصاره هنر را به شیفتگان طریق معرفت بخشیدند و بذر این شجره طیبه را با خون پاک خویش آبیاری کردند.
سالاری با تاکید بر ادامه را شهدا، افزود: ناسپاسی است که راه این پارسایان راه حق، عارفان گمنام و راویان حدیث عشق را که هنرشان ایثار و فکرشان جهاد، معراجشان سنگر شهادت، نژادشان از قبیله محرومان، شعارشان لا اله الا الله و پرچمشان نصر من‌الله است را فراموش کنیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بیرجند، در پایان، گفت: حدیث دوران دفاع مقدس، بیانگر مقاومت و مظلومیت ملتی است که قله‌ های سربلندی، حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان اسلامی درنوردیده است و باید سعی کنیم فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی دوران دفاع مقدس، حفظ و ترویج پیدا کند.
وداع مردم بیرجند در محل هیئت محبان الزهرا(س)، مداحی و مرثیه سرایی در وصف شهدا و تشییع و تدفین دو گلگون کفن گمنام در دانشگاه پیام نور بیرجند، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا