اخبار

بوسه «سید حسن» بر پیشانی فرمانده یگان هوایی حزب الله

به گزارش تا شهدا؛ حمید داودآبادی با انتشار تصویری از دبیر کل حزب الله لبنان و شهید «حسین ایوب» نوشت:
 
روز شنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۱، نیروی‌هوایی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد یک پهپاد (هواپیمای بدون‌سرنشین) را در نزدیکی تاسیسات اتمی این رژیم، موسوم به دیمونا کشف و سرنگون کرده است. ارتش صهیونیستی به‌جز تحلیل‌های نیم‌بند و غیر‌مستند درباره‌ی امکان دخالت ایران یا حزب‌الله لبنان در چنین ماجرایی، هیچ اطلاعات دیگری درباره‌ی این پهپاد منتشر نکرد.
منابع آگاه اعلام کردند، پهباد ایوب، پیش از آن‌که توسط ارتش رژیم صهیونیستی شناسایی و ساقط شود، طی چند ساعت، حدود سیصد کیلومتر بر فراز سرزمین‌های اشغالی پرواز کرده و اقدام به شناسایی نموده است.
این هواپیما توانست اسرائیلی‌ها را به دردسر بیندازد و با پرواز از صیدا (در جنوب لبنان)، به باریکه‌ی غزه (در فلسطین) برود و در مسیر، از فضای هوایی جنوب اسرئیل هم عبور کرده و چه بسا قبل از آن‌که اسرائیل آن را سرنگون کند، از تأسیسات حساس هم تصویر برداری کند.
شامگاه پنج‌شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۱، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد: “مقاومت لبنان یک هواپیمای شناسایی لبنانی را ارسال کرد و ما با یک عملیات ویِژه و منحصر به‌فرد روبه‌رو هستیم که برای اولین بار در اعماق اراضی اشغالی انجام شده است. این هواپیما که از نسل قبلی آن یعنی “مرصاد” قوی‌تر و بزرگ‌تر بوده و به جنوب فلسطین‌اشغالی نفوذ کرده، روسی نیست بلکه ساخت ایران است و جوانان متخصص لبنانی آن را مونتاژ کرده‌اند.”
سیدحسن نصرالله در همین سخنرانی گفت: “ما اسم این عملیات را شهید حسین ایوب گذاشته‌ایم که از بنیان‌گذاران این نیرو در حزب‌الله بود و می‌خواهیم این هواپیما را ایوب نام‌گذاری کنیم.”
شهید “حسین انیس ایوب” با نام جهادی ربیع، سال ۱۳۵۱ در شهر بیروت چشم به‌جهان گشود. پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال ۱۳۷۱ همزمان با پیوستن به مقاومت‌اسلامی، موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید و با گذراندن مراحل آموزش عقیدتی و نظامی، به صفوف رزمندگان حزب‌الله پیوست و در چند عملیات پیروزمندانه شرکت جست.
 
او را می‌توان فرمانده قوای‌هوایی مقاومت‌اسلامی لبنان دانست؛ زیرا او از پایه‌گذاران عملیات هوایی علیه صهیونیست‌ها بود که برای ایجاد چنین نیرویی تلاش فراوانی نمود و در همین مسیر، در جریان عملیاتی شهادت‌طلبانه، به‌شهادت رسید. وی یکی از فرماندهان مقاومت‌اسلامی بود که حزب‌الله لبنان ۱۶ سال قبل، خبر شهادت او را منتشر کرده بود، اما درباره‌ی نحوه‌ی شهادتش اطلاعات دقیقی عرضه نشد.
شهید حسین انیس ایوب مجری عملیات ‌شهادت‌طلبانه بود که در جریان یک نفوذهوایی به اراضی اشغالی، با هدف اجرای عملیات‌استشهادی علیه اشغال‌گران صهیونیست، روز دوشنبه ۱۴/۱۲/۱۳۷۴ در سن ۲۴ سالگی شربت شهادت نوشید.
نقل از کتاب “عقل درخشان” نوشته حمید داودآبادی چاپ نشر یازهرا (س)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا