به‌یادماندنی‌ترین روز خبرنگار برای بوشهری‌ها

تا شهدا: صبح امروز پیکر پاک و مطهر ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس با استقبال پرشور مردم و مسئولان ولایتمدار استان بوشهر وارد فرودگاه بین‌المللی بوشهر شد.
بر اساس این گزارش در بین این شهدا پیکر شهید غلامرضا بیژنی پس از ۲۷ سال به میهن اسلامی بازگشت و ۹ شهید دیگر نیز از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس بوده که در شهرهای بوشهر، آباد، بردخونٰ ریز، سیراف، خیارزار دشتستان به خاک سپرده خواهند شد.
در مراسم استقبال از ۱۰ شهید دوران دفاع مقدس، علاوه بر استاندار و امام جمعه بوشهرٰ مسئولان کشوری و لشکریٰ فرماندهان انتظامی و نظامی، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردمی حضور داشتند، همچنین سیدمحمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز که بر ای سخنرانی به مناسبت روز خبرنگار به بوشهر سفر کرده در این مراسم حضور داشت.
استاندار بوشهر در حاشیه این مراسم در چمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز بار دیگر شاهد صحنه قدرشناسی مردم بوشهر از شهدا هستیم که استقبال باشکوهی از ایشان به عمل آمده است.
مصطفی سالاری بیان کرد:‌حفظ وحدت بالاترین رسالتی است که ما در قبال شهدا بر عهده داریم و امروز مردم نشان دادند با وحدت و همدلی خود از شهدا استقبال کردند.
وی تصریح کرد:‌ همه مردم بوشهر بدون نگاه به جناح‌بندی سیاسی در این مراسم حضور داشتند که نشان از وحدت و همدلی آنان است و تأکید می‌کنم حفظ وحدت بالاترین رسالت ما در قبال شهدا است.
بر مبنای این گزارش، در شهرهای ریز، بردخون، آباد، سیراف هرکدام دو شهید گمنام و در شهر شبانکاره نیز شهید بیژنی و در تیپ پیاده سپاه امام صادق(ع) بوشهر نیز شهید دست‌بسته عملیات کربلای ۴ به خاک سپرده خواهند شد.
همچنین از دو شهید شهر ریز هم یکی در ۲۳ سالگی در عملیات خیبر در جزیره مجنون در سال ۶۲ به شهادت رسیده و دیگری در ۲۰ سالگی در منطقه زبیدات در تک دشمن در سال ۶۷ به شهادت رسیده‌اند.
از دو شهید شهر آباد هم یکی در ۲۴ سالگی در عملیات کربلای پنج در سال ۶۵ به شهادت رسیده و دیگری در ۱۸ سالگی در عملیات خیبر در جزیره مجنون در سال ۶۲ به شهادت رسیده‌اند.
دو شهید شهر سیراف یکی در سن ۱۸ سالگی در سال ۶۷ در تک دشمن در فاو به شهادت رسیده و دیگری در ۲۰ سالگی در عملیات خیبر در جزیره مجنون در سال ۶۲ به شهادت رسیده‌ است؛ از دو شهید شهر بردخون نیز یکی در ۲۸ سالگی در سال ۶۷ در تک دشمن در فاو به شهادت رسیده و دیگری در ۱۸ سالگی در عملیات خیبر در جزیره مجنون در سال ۶۲ به شهادت رسیده‌ است.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا