بزرگداشت شهید مدافع حرم «مهدی عزیزی»

تا شهدا: بزرگداشت دومین سالروز شهادت شهید مدافع حرم «مهدی عزیزی» روز پنجشنبه ۱۵ مرداد ماه در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.
این مراسم با سخنرانی سعید قاسمی و مداحی مداحان اهل بیت(ع) در قطعه ۲۶ گلزار شهدا با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران صورت می‌گیرد. پس از مراسم مزار این شهید بزرگوار با حضور خانواده‌ شهید غبارروبی، عطرافشانی و گلباران می‌شود.
شهید «مهدی عزیزی» متولد اول مهرماه سال ۶۱، یازدهم مردادماه سال ۹۲ در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مقابله با نیروهای تروریست تکفیری در سوریه به شهادت رسید. او بعد از اخذ دیپلم در دانشگاه افسری شرکت کرد و قبول شد. در زمان شهادت نیز دانشجوی علوم سیاسی بود. به گفته مادرش ولایتمدار و عاشق امام‌خامنه‌ای بود. همیشه گوش به فرمان  رهبر بود.
مادر شهید مهدی عزیزی در گفت‌وگویی دلیل شهادت و عاقبت بخیری فرزند شهیدش را رزق حلال ذکر کرده است که همسرش روی آن تأکید بسیار داشته. او می‌گوید: مهدی تحولات زیادی در زندگی ما ایجاد کرد و برکت خانه ما بود. گذشته را که مرور می‌کنم از همان زمان بارداری تا شهادتش متوجه روحیات خاص مهدی بودم. دخترم همیشه سر به سرم می گذاشت و می گفت مامان آذری‌ها پسردوست هستند. به خاطر آن است که مهدی را انقدر دوست داری؟ من نمی‌دانستم چه پاسخی باید بدهم. هیچگاه نتوانستم مهدی را یک دل سیر نگاه کنم.
* شهدای ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا