بزرگداشت شهیدان آوینی، چراغی ویزدان پرست دربهشت زهرا(س)برگزار می شود

تا شهدا – علیرضا اکبری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: آیین پاسداشت شهیدان صیاد شیرازی، آوینی، چراغی و یزدان پرست با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران، مسوولان لشکری و کشوری، و اقشار مختلف مردم شهید پرور برگزار خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه آیین بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، سید مرتضی آوینی سید اهل قلم، سردار رضا چراغی و سعید یزدان پرست راس ساعت۱۷:۳۰شامگاه پنجشنبه در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به همت خانه شهید وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران برگزار می شود.

شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در روز بیست و یکم فروردین ماه ۱۳۷۸ در مقابل درب منزل مسکونی خود در تهران مورد هدف عناصر ضد انقلاب قرار گرفت و به فیض شهادت نایل شد.

شهید علی صیاد شیرازی در تیرماه ۱۳۶۵ با پیشنهاد رهبر معظم انقلاب و به فرمان امام خمینی (ره) به عضویت شورای عالی دفاع منصوب و در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۶۶ به درجه سرتیپی ارتقا یافت.

علت اصلی ترور این فرمانده دلاور در سال ۷۸ توسط عوامل گروه تروریستی منافقین نیز توسط آنان حضور فعال این سردارشهید صیاد شیرازی درعملیات مرصاد که نتیجه آن به هلاکت رسیدن بسیاری از منافقین بود برشمردند.

سید مرتضی آوینی و سعید یزدان پرست جمعه بیستم فروردین ۱۳۷۲ در حین تصویر برداری مجموعه روایت فتح در منطقه فکه به شهادت رسیدند.

رضا چراغی فرمانده لشگر ۲۷ محمد رسول الله (ص) ۲۷ فروردین ماه ۱۳۶۱ درعملیات فتح المبین نیز در منطقه فکه به شهادت رسید.

همچنین در این مراسم خانواده معظم شهدا و ایثارگران مزار شهیدان آوینی، صیاد شیرازی، یزدان پرست و چراغی را غبارروبی، گلباران و عطرافشانی کرده و با آرمان های والای شهیدان تجدید بیعت خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا