بزرگداشت سومین روز تدفین دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد

تا شهدا: مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت سومین روز تدفین دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار کرد: در محیط علم و ادب هستیم و باید با اسنادی معتبر مسیری را که شهدا پیمودند به نسل حاضر اثبات کنیم.

سردار خسرو عروج ادامه داد: اسناد قابل انتقال به نسل حاضر به دو دسته تقسیم می‌شود. می‌توانیم اسناد و احوال جنگ را به نسل امروز انتقال دهیم که انتقال اسناد جنگ طبق آمارها و نقشه‌های موجود کاری امکانپذیر است و در توصیف وقایع جنگ ظرفیت‌های ناگفته بسیاری داریم که قابل توصیف‌ خواهد بود.
عروج با توجه به دوران دفاع مقدس به‌ویژه حصر آبادان یادآور شد: در توصیف حال و هوای جنگ از تمام اقشار مردم می‌توان روایتگری کرد و اگر در سیرت جنگ غفلت کنیم مانند این است که در انتقال آن غفلت کرده‌ایم. ماهیت موضوع به درستی مشخص است و اشکال در انتقال آن است.
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران ارزش شهدای گمنام را بسیار بالا دانست و گفت: شهدای گمنام سربازان خدا بودند و به فرماندهی خدا جنگیدند و به مقام شهادت نائل شدند.
وی اضافه کرد: دشمن تعداد بسیارزیادی از رزمندگان را به شهادت رساند اما خداوند اجازه ضربه وارد آمدن به ستون اصلی نظام را نداد و پیوستگی مبنا و معنا در این جنگ بین رهبری و رزمندگان بود که همان سیرت جنگ را تشکیل می‌دهد.
خاطره گویی و مداحی از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم که به همت ستاد برکزاری مراسم تدفین دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، بود.
* آنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا