برگزای یادواره شهید صادق اسلامیان و ۵ شهید همرزمش در سرپل ذهاب

تا شهدا – این یادواره به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید صادق اسلامیان و ۵ همرزم شهیدش که در ۱۳ آبان ماه سال ۹۱ در مرز پیران از توابع شهرستان مریوان در حین پاکسازی میادین مین به درجه رفیع شهادت نائل آمدند ، به همت پایگاه مقاومت بسیج شهری صاحب الزمان (عج) برگزار شد .
دراین مراسم مدیر حوزه علمیه سرپلذهاب ضمن تسلیت به مناسبت ماه محرم وشهادت امام سجاد (ع) ازشهدای گرانقدر سخن گفت که چگونه ازجان خود در راه دین خدا ومملکت گذشتند و خداوند به پاس این ازخودگذشتگی شان نورانیتی ابدی که این نورانیت تنها برای پیامبران و ائمه بود به آنها عطا کرد.
حجت الاسلام مصطفی عسگری در ادامه به قیام امام حسین (ع) اشاره کرد و اینکه شهدا ادامه دهندگان راه این امام بودند و از ۳ ویژگی شهدا سخن گفت : اولین ویژگی شهدا اوج عبادت و معبودیت را داشتند و همیشه علاوه بر نمازهای واجب ، نمازهای مستحبی خاصه نماز شب می خواندند و از جوانان خواست تا به این فریضه مهم توجه و دقت بیشتری داشته باشند و در ادای آن کاهلی نکنند .
دومین ویژگی شهدا این است که در اوج رضایتمندی از خدا بودند و هرگز لب به شکایت و ابراز نارضایتی از هر کس و هر شرایطی نمی گشودند اما متاسفانه امروزه همه ما از همه چیز و همه کس گله مند و ناراضی هستیم قدردان نعمتهایی که خداوند به ما عطا نموده ، نیستیم .
دومین خصیصه بارز شهدا این بود که فرصتها را غنیمت می شمردند و از لحظه لحظه فرصتها بهترین شکل بهره می بردند مانند ماه رمضان ، ماه محرم و …
ایشان اشاره به حرب الریاحی داشت که در آخرین لحظه به یاری امام شتافت و به مقام و منزلت شهادت رسید .
وی در ادامه افزود :که از نشانه های دینمان این است که برمظلومیت امام حسین (ع) گریه کنیم ، سینه بزنیم ولی در کنار عزاداریهایمان باید به شور و شعور و شناخت امام و دین بپردازیم .
حجت الاسلام عسگری از همه بخصوص جوانان خواست تا ازاین ۳ ویژگی شهدا استفاده کنند بالاخص ویژگی سوم و ایام محرم الحرام و سوگواری برای حضرت اباعبداله الحسین (ع) را غنیمت بشمارند چرا که در روایت داریم هرکس در سوگ امام حسین (ع) و مظلومیتش قطره ای اشک بریزد ، اهل بهشت است .
در پایان مراسم نیز حاضرین در غم شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش به عزاداری و سوگواری پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا