اخبار

برگزاری ۴۵۰ یادواره شهدا در لرستان

به گزارش تا شهدا؛ سردار حبیب‌الله توکلی ظهر امروز در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در خرم‌آباد، اظهار داشت: در راستای توسعه این فرهنگ سپاه لرستان اقداماتی از قبیل چاپ ۹ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس انجام داده است.
جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از اعزام ۶۵۰ نفر از افراد خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان به مشهد مقدس خبر داد و افزود: تا پایان سال جاری ۲۴۰ نفر دیگر از این عزیزان به اردوی زیارتی مشهد مقدس اعزام می‌شوند.
وی ادامه داد: علاوه بر موارد ذکر شد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سپاه لرستان بیش از ۳۰ هزار سند در حوزه دفاع مقدس جمع‌آوری شده‌اند.
این مسئول برگزاری ۴۵۰ یادواره شهدا در لرستان را از دیگر اقدامات سپاه استان در راستای توسعه این فرهنگ دانست و گفت: تا پایان سال جاری ۴۰ یادواره شهدا دیگر در استان لرستان برگزار می‌شود، لازم به ذکر است که در طول چند ماهه امسال به ۷۵۰ خانواده شهدای استان نیز از سوی سپاه لرستان سرکشی شده است.
توکلی در بخش از سخنان خود به مشکلات ایثارگران و جانبازان استان اشاره کرد و به لزوم رفع آن‌ها تاکید کرد.
جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عدم دریافت مطالبات بازنشستگان ایثارگران و جانبازان را به عنوان یکی از مشکلات این قشر مطرح کرد.
وی افزود: تنها ۳۰ تا ۵۰ درصد از این افراد مطالبات خود را دریافت کرده‌اند، این درحالی است که اکنون حدود ۶۰۰ نفر از ایثارگران و جانبازان در استان بازنشسته شده‌اند.
توکلی در پایان خواستار رفع این‌گونه مشکلات ایثارگران و جانبازان شد و از آن به عنوان یک دغدغه جدی یاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا