اخبار

برگزاری یادواره ۱۴۶ شهید فصل زمستان و سالروز قیام مردم خلخال

به گزارش تا شهدا؛ در مراسمی هفتم بهمن ماه سالروز قيام مردم خلخال عليه رژيم پهلوي و سالگرد شهادت نخستین شهيد انقلابی خلخال شهيد "مظفر عزيزي" و روز ملي خلخال ۶ بهمن ۹۴ در این شهرستان گرامی داشته شد.
برنامه هاي بزرگداشت اين روز به همت بنياد شهید و امور ایثارگران شهرستان خلخال و با حضور ائمه جمعه و جماعات شهرستان های خلخال و هشتجین ، فرماندار و دیگر  مسئولان شهرستاني و خانواده های شاهد و ایثارگر در کنار مزار شهيد مظفر عزيزی برگزار و ضمن اجرای برنامه های مختلف فرهنگی مزار مطهر نخستین شهید خلخال عطر افشانی و گلباران شد.
در اين روز مسئولان در منزل همسر و فرزندان شهيد عزیزی حضور يافته و با تجليل از مقام شامخ شهدا از خانواده اين شهيد قدردانی کردند.
همچنین هفتم بهمن ماه ۹۴ به مناسبت روز ملي خلخال و سالروز شهيد انقلاب، يادواره شهيد مظفر عزيزي و ۱۴۶ شهيد سه ماهه چهارم این شهرستان با حضور خانواده هاي شهدا و ايثارگران و مسئولان ادارات،نيروهاي نظامي و انتظامي و اقشار مختلف مردم در سالن اداره ارشاد برگزار شد.
در این مراسم حجـه الاسلام نعمتي امام جمعه هشتجين با اشاره به علل و  عوامل وقوع انقلاب و همچنين نهضت امام خميني (ره) و اهیمت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آرمان های انقلاب و شهدا در جامعه گفت: اگر امروز دشمنان نظام در مقابل ايران و ايراني سر تعظيم فرود مياورند همه به بركت خون شهدا است و هيچ كس حق ندارد موفقيتها و پيشرفتها را بنام خود مصادره كند.
 پخش کلیپ از حضور مردم خلخال در صحنه های پیروزی انقلاب اسلامی و شهداي ۸ سال دفاع  مقدس، خاطره گویی توسط سيد مسعود نقيب پژوهشگر، محقق و نويسنده خلخالی از دوران انقلاب و نحوه شهادت شهيد مظفر عزيزي از جمله برنامه های اجرا شده در این یادواره بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا