برگزاری یادواره یکی از راه‌های قدردانی از شهداست

تا شهدا – حجت‌الاسلام مصطفی دشت‌آبادی، امام جمعه عنبرآباد دیروز یکشنبه، ۱۸ آبان در نشست ستاد یادواره شهدای این شهرستان با بیان اینکه یاد و خاطره شهدای اسلام قدردانی خون آنها است، گفت: در عظمت و جایگاه شهید در آیات و روایات نکات قابل توجهی بیان شده است.
وی افزود: طبق احادیث هیچ قطره خونی عزیزتر از خون شهدا نیست و امنیت و آسایش امروز ما مدیون خون پاک شهداست و یکی از راه‌های قدردانی از شهدا برگزاری یادواره آن‌ها است.
امام جمعه عنبرآباد بیان کرد: چهارمین سال است که یادواره شهدا و سرداران شهرستان برگزار می‌شود و تاکنون حداقل ماهی یک یادواره در روستاهای شهرستان طی یک‌ سال گذشته برگزار شده است و یادواره سرداران و ۱۳۳ شهید شهرستان، ۱۰ دی ماه در مصلای عنبرآباد برگزار می‌شود.
محمد حجتی‌پور، فرماندار عنبرآباد نیز اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۱ مورد نصب تصاویر شهدا در سطح شهر عنبرآباد صورت گرفته که جای تقدیر دارد.
وی افزود: اگر کشور ما امروز در آرامش است از برکت خون شهداست و اکنون وظیفه ما به عنوان بازماندگان از قافله شهدا این است که یاد و خاطره آنها را زنده نگه داریم. کسی‌که می‌خواهد در راه و مسیر شهدا حرکت کند باید به صورت عملی از سیره و اهداف شهدا بهره‌مند شود. ایثارگری و از خودگذشتگی شهدا در جامعه باید ترویج پیدا کند و بهترین راه برگزاری یادمان شهداست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا