برگزاری یادواره های شهدا نوعی مبارزه است

تا شهدا؛ علی روزفراخ سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بجنورد از برگزاری ۵ یادواره همزمان با اربعین سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روستاهای “گلی”،”باغچق”،”قره خانبندی”،”علی گل” و “ینگه قلعه” خبر داد .
وی گفت : یادواره های شهدا همیشه با نام اباعبدالله الحسین (ع) گره خورده است چرا که شهدای ایران اسلامی با تاسی به شهدای کربلا ماندگارترین حماسه ها را رقم زدند . 
علی روزفراخ برگزاری یادواره های شهدا را بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برشمرد و گفت : اگر این فرهنگ در جامعه گسترش پیدا کند آینده عزتمند ایران اسلامی تضمین خواهد شد .
وی گفت : برگزاری یادواره های شهدا علاوه بر اینکه یک حرکت نمادین است در حقیقت نوعی مبارزه با دشمنان ، معاندان و کینه توزان انقلاب اسلامی است .
علی روزفراخ ادامه داد : امروز چرا دشمنان با هجمه های گسترده و همه جانبه خود و با صرف هزینه های هنگفت قصد دارد ایران اسلامی را از درون دچار استحاله کند ؟ چون فهمیده است اگر همان روحیه دوران دفاع مقدس در جامعه جاری و حاکم شود دیگر قادر نخواهد بود خواسته های خود را در منطقه پیاده نماید لذا تلاش می کند تا جایی که می شود این روحیه در جامعه ما به انزوا کشیده شود .
وی همچنین گفت : ما باید با نگاهی جدید و رویکردی نو از فرصت برگزاری یادواره های شهدا به نحوی شایسته در جهت شناساندن سبک زندگی شهدا و همچنین ، دشمن شناسی و نوع مقابله با هجمه های فرهنگی استفاده نماییم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا