برگزاری یادواره های شهدا ما را از غفلت بیدار می کند

تا شهدا: آیت الله آمیرسیدحسن اعتمادی، در دیدار با مسوولان موسسه فرهنگی شهدایی زهیر کاشان اظهار داشت: شهدای هشت سال دفاع مقدس تعلیم یافتگان مکتب عاشورا بودند و درس ایثار، شهادت و مقاومت را از شهدای کربلا آموختند.
وی افزود: رسالت عظیمی بر دوش ملت اسلامی قرار گرفته و همه باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
 رئیس حوزه علمیه دارالعلم کاشان، با اشاره به پیروی از ولایت، حفظ  وحدت کلمه و همدلی و همزبانی که مورد تأیید مقام معظم رهبری است تصریح کرد: امروز پیام شهدا به ما درس مقاومت و ایستادگی می‌دهد که تحت هیچ شرایطی در برابر دشمنان قسم خورده دین و نظام و انقلاب سر تسلیم پایین نیاورید.
آیت الله اعتمادی، بابیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم، افزود: شهدا با خون خود کشور اسلامیمان را بیمه کردند و ما نیز وظیفه داریم پیام شهدا را به نسل جدید انتقال دهیم تا این نسل نیز آگاهانه ادامه دهنده راه شهدا باشند.
وی  پیام شهدا را لبیک به نایب امام زمان (عج) عنوان کرد و گفت: پیام این شهدای والامقام ایستادگی، ثبات قدم، جهاد و شهادت بوده و بیانگر این است که تا ظلمی هست جهاد و مبارزه ی ما ادامه دارد.
رئیس حوزه علمیه دارالعلم کاشان خاطر نشان کرد: راه امام حسین (ع) راه عزت ابدی است و ملت ایران این راه را یافته و با افتخار ادامه می‌دهد.
وی، با تاکید بر اینکه هرگز نباید از آرمان‌های شهدای کشورمان غفلت کنیم، افزود: اقشار مختلف مردم، مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید به معنای واقعی کلمه خود را وامدار شهدا بدانند، بنابراین هرگز نباید از اهداف آنها فاصله بگیریم.
به گزارش ایمنا، موسسه فرهنگی شهدایی زهیر کاشان فعالیت خود را از سال ۹۱ در جهت ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در کاشان آغاز کرده و دیدار های هفتگی باخانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و برگزاری یادواره شهدای خلبان، یادواره شهدای مفقودالاثر، یادواره شهید ابوالفضل ابوالفضلی، یادواره شهدای عملیات والفجر ۲ شهرستان کاشان و چاپ کتاب ما ایستاده ایم  از فعالیت های این موسسه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا