برگزاری یادواره عملیات کربلای ۴

تا شهدا – یادواره عملیات کربلای ۴ شب گذشته بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد امام خمینی(ره) با حضور حجت الاسلام مهدی ماندگاری و دلاور مردان آن عملیات برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری مدرس مباحث سیاسی تاریخ اسلام و تعلیم و تربیت، در این یادواره اظهار کرد: مهمانی شهدا سه نوع پذیرایی را شامل می‌شود که در صورت بهره‌مند شدن از آن باید شاکر خداوند بود و درغیراین‌صورت باید فکری به حال خود کرد چراکه مجلس شهدا محفل اباعبدالله و اهل بیت (ع)است.

وی حسرت، اتمام‌ حجت و غربت را از اسباب پذیرایی‌ شهدا دانست و افزود: گاهی اوقات مردم با دیدن صاحبان مقام، شهرت و جمال حسرت می‌خورند که این نوع با حسرتی که از پذیرایی‌های شهدا به شمار می‌رود متفاوت است. این جنس از حسرت دنیایی نیست و بر اساس قرآن جایگاه شهدا جایی است که اگر باز ماندگان آن متوجه عمق این جایگاه رفیع شوند اشک شوق از چشمانشان سرازیر خواهد شد.

وی در رابطه با نوع دوم اساس پذیرایی شهدا اضافه کرد: یکی از بهترین و رساترین اتمام حجت‌ها سوره‌ی عصر است که خداوند در آن به عصاره‌ی خلقت قسم می‌خورد.

ماندگاری ایمان، عمل صالح، صبر و شناخت جایگاه ولایت را طبق سوره عصر از ویژگی‌های اتمام حجت برشمرد و افزود: به فرزندان خود یاد دهیم که پیرو راه شهدا و اهل بیت(ع) باشند چراکه به برکت وجود اهل بیت(ع)، خداوند به ما رزق و روزی می‌دهد. آخرین و مهم‌ترین مورد اتمام حجت صبرپیشه کردن است زیرا با صبر همه مشکلات حل می‌شود و بدون آن زندگی پایدار نخواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: غربت سومین وسیله پذیرایی شهدا است و وظیفه ما به حساب می‌آید تا ظهور مهدی موعود(عج) هرگاه نام اهل بیت(ع) را شنیدیم احساس غربت کنیم و شهدا نیز از این دسته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا