اخبار

برگزاری یادواره شهید سید مجتبی علمدار

به گزارش تا شهدا؛ یادواره شهید سید مجتبی علمدار در قرارگاه منتظران شهادت قم برگزار شد. در این یادواره پس از تلاوت قرآن توسط مهدی سبحانی قاری برتر استان قم، حجت الاسلام سید محسن حسینی به سخنرانی و خاطره گویی و کربلایی محمد محمدپور به مداحی پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین سید محسن حسینی دراین یادواره گفت: مقام شهید به قدری بالاست که خدا در قرآن پاداش آن را به طور واضح بیان نمی کند بلکه از آن به عنوان «اجر عظیم» تعبیر می کند.
وی با اشاره به جایگاه شهید علمدار گفت: این شهید بزگوار الگویی برای تمام مداحان است و مداحان برای موفقیت در کارشان باید به ایشان متوسل شوند.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه پاداش شهادت از تمام اعمال بیشتر است تاکید کرد: بالاترین سرمایه هرکس جان اوست بنابراین کسی که بالاترین سرمایه اش را در راه دین فدا می کند بیشترین پاداش را در نزد خدا خواهد داشت.
وی با اشاره به انس شهدا با قرآن کریم افزود: یکی از ویژگی هایی که بین تمام شهدا مشترک بود انس فراوان آنها با قرآن بود تاجایی که پیکر مطهر برخی از شهدا همچون شهید علم الهدی به وسیله قرآنشان شناسایی شد بنابراین اگر کسی مشتاق و منتظر شهادت است باید با قرآن و مفاهیم آن مانوس شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا