برگزاری یادواره شهدا موجب زنده ماندن ارزش‎ها است

به گزارش تا شهدا؛ آیین نکوداشت ۲۵۸ شهید محرم استان گلستان امروز ۴ شنبه، ۶ آبان ماه ۹۴ با حضور آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، فاضلی، سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسوولان این استان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزارشد.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: همان‌طور که محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است، برگزاری یادواره شهدا نیز تداوم راه و رسم شهیدان و موجب زنده ماندن ارزش‎های انقلاب اسلامی است.
وی برقراری امنیت و آسایش نظام اسلامی را مدیون شجاعت شهدا و ایثارگری جانبازان و رزمندگان انقلاب اسلامی دانست و گفت: اقتدار انقلاب اسلامی به واسطه ایثارگری و جانبازی جوانان و مردم همیشه در صحنه این سرزمین حاصل شده است. پس کوتاهی در قبال مسئولیت‎پذیری هیچ‌گاه پذیرفتنی نیست، مسئولان باید به واسطه مسئولیت خود در هر جایگاهی که هستند منشاء خدمت به مردم باشند.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و حفظ و صیانت از این فرهنگ، گفت: فراموش نکنیم که انقلاب اسلامی به آسانی به دست نیامده است، لذا همه باید در راستای اعتلای این فرهنگ بیش از پیش بکوشیم.
لازم به ذکر است در این مراسم امام جمعه گرگان و مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی نیز در سخنانی به بیان رشادت های شهدا و ایثارگران و لزوم ادامه راه آنان پرداختند.
تعداد شهدای استان گلستان ۳ هزار و ۷۵۹ شهید، تعداد جانبازان ۱۳ هزار و ۳۰ نفر و تعداد آزادگان نیز یک‎هزار و ۱۷۸ نفر است که از ۳ هزار و ۷۵۹ شهید استان گلستان ۵۲۰ شهید مربوط به جامعه اهل‌سنت این استان هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا