برگزاری یادواره شهدا در ۳۳۰ مدرسه جیرفت

تا شهدا – احمد اسکندری‌نسب، مدیر آموزش و پرورش شهرستان جیرفت روز گذشته، ۸ آذر در شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند، مسئولیت خود را انجام دهد و در مرحله نخست خانواده باید نقش اساسی را ایفا کند.
وی با اشاره به اهمیت نقش همکاری خانواده با آموزش و پرورش افزود: با مشارکت خانواده و مدرسه مشکلات به‌راحتی رفع می‌شوند و مشارکت جدی خانواده‌ها در آموزش و پرورش یکی از خواسته‌های دولت است که دنبال می‌شود و تاکنون توفیق‌های خوبی در این زمینه داشته است.
اسکندری‌نسب با بیان اینکه بیش از ۹۸ درصد اعتبارات آموزش و پرورش برای پرداخت حقوق کارکنان است و بدون کمک‌های مردمی نمی‌توانیم، اهداف مورد نظر را دنبال کنیم، بیان کرد: در سال‌جاری در ۳۳۰ مدرسه جیرفت یادواره شهدا برگزار شد.
وی با بیان اینکه توانمندسازی معلمان یکی از اهداف مهم آموزش و پرورش است، تصریح کرد: اگر بخواهیم، تحولی در آموزش و پرورش داشته باشیم باید معلمان توانمندسازی شوند که در این راستا دوره‌های آموزشی در جیرفت برگزار شده است.
اسکندری‌نسب با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در مدارس سرمایه‌گذاری در همه خانواده‌های ایرانی و ماندگار است، عنوان کرد: کارهای فرهنگی در درازمدت اثرگذار است و باید به این بخش بیشتر توجه شود.
وی ادامه داد: با اجرای پروژه مهر در مدارس شهرستان بیش از ۹۰ درصد مدارس فضای شاداب‌تری نسبت به سال گذشته در آغاز سال تحصیلی داشتند و در زمینه تجهیز و تعمیر مدارس هم اقدام‌های خوبی انجام شد و بیش از ۲ هزار میز و صندلی تعمیر و در اختیار مدارس گذاشته شد.
اسکندری‌نسب با بیان اینکه سیاست آموزش و پرورش به سمت خصوصی‌سازی مدارس است و اینکه مردم خود مدارس را اداره کنند، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ درصد فضاهای آموزشی جیرفت قدیمی هستند و نیاز به تعمیر دارند و برخی مدارس هم از چرخه فعالیت خارج شده‌اند که این مشکلی در زمینه آموزش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا