برگزاری یادواره شهدای پیروزی انقلاب اسلامی در قزوین

تا شهدا – حجت الاسلام موسی صفی خانی پیش از ظهر امروز (۲۷ دی) در جلسه کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی که در دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد، بیان کرد: در راستای هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های ایام مبارک دهه فجر پیشنهاداتی را داریم از جمله اینکه در شهر قزوین شهدای گرانقدری داریم که این افراد برای پیروزی این انقلاب به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: پیشنهاد می شود یادواره شهدای انقلاب را در مساجد قزوین داشته باشیم زیرا تاکنون نیز یادواره شهدای پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار نکرده ایم و اجرای چنین برنامه نیز ارزش دارد.
مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد استان قزوین با اشاره به نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: با توجه به نقش مهمی که مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند لازم است مساجدی که در این خصوص نقش تأثیرگذاری داشتند نظیر مسجدالنبی قزوین در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تدارک ویژه برنامه ای از سوی صدا و سیما معرفی شده و مردم در این ویژه برنامه خاطرات خود را بازگو کنند.
وی عنوان کرد: پیشنهاد دیگر ما این است که با توجه به دعوت از سخنران مختلف در ایام دهه فجر به قزوین، حداکثر استفاده از حضور این سخنرانان در قزوین شود و در برنامه های مختلفی حضور یابند و به یک برنامه اکتفا نکنیم.
حجت الاسلام صفی خانی یادآور شد: همچنین لازم است در ایام دهه فجر مجموعه ای از موضوعات محتوایی در اختیار ائمه جمعه قرار گیرد که در این دهه صحبت هایشان در این محور باشد.
در ادامه مسئول کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: در این کمیته لازم است برنامه ای را بر اساس زمان بندی از ابتدا تا انتهای دهه فجر تدوین کنیم و با توجه به اهمیت موضوع بهتر است در شهرستان نیز این کمیته تشکیل شود.
حجت الاسلام علی رمضانی افزود: با توجه به وظایف و مأموریت های پیش بینی شده در بحث کمیته مساجد، پاسخگویی به سوالات و رفع شبهات جوانان باید در دستور کار قرار گیرد و در این راستا کارشناسان حوزه علمیه می توانند در مساجد حضور یابند و به سوالات نسل جوان پاسخ دهند و یا در فضای رسانه ملی و در سیمای استان این کارشناسان حضور یافته و پاسخگوی سوالات باشند.
وی خاطر نشان کرد: نشست با خانواده شهدای انقلاب از دیگر برنامه هایی است که می تواند در مساجد صورت گیرد و خاطرات آن دوران می تواند در مساجد بازگو شود و باید توجه داشته باشیم که همه نگاه ها به مساجد است و در مساجد نیز نقش روحانیت مهم است.
مسئول کمیته مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: لازم است سازمان ها، برنامه های خود را رصد و ارائه کنند و این موارد در رسانه ها منعکس شود تا فضای انقلابی را در فضای مساجد و استان ایجاد کنیم.
وی تأکید کرد: همچنین برگزاری برنامه های دهه فجر باید در همه مناطق مورد توجه قرار گیرد زیرا برخی مناطق ما در همین قزوین از محرومیت هایی برخوردار هستند که لازم است این مناطق نیز مورد توجه باشند.
حجت الاسلام رمضانی یادآور شد: در خصوص برنامه روز ۲۲ بهمن نیز با توجه به هوای استان می توان برای این روز اقامه نماز را پیش بینی کرد تا برنامه روز ۲۲ بهمن همراه با اقامه نماز باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا