برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموزی رامیان

تا شهدا – در نخستین روز از هفته بسیج دانش آموزی یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز رامیان با حضور مدیرآموزش و پرورش،فرمانده سپاه، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان رامیان ، خانواده شهدا ، دانش آموزان، فرهنگیان در محل مسجد جامع رامیان برگزار شد.
احمد میرعرب مسئول کانون بسیج فرهنگیان شهرستان رامیان گفت: هدف از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموزی حلقه اتصال بین شهدا و نسل جدید، آشناسازی با سیره شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای شهدا و امام شهدا میباشد .
اسدالله صادقلو مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامیان بیان کرد: یادواره تجلیل از شهدا ی فرهنگی و دانش آموز مراسمی است که یادی از شهدایی می شود که چراغ هدایت امام حسین (ع) را دیدند و سوار کشتی عشق حسین شدند و به لقاء الله پیوستند.
حجت الاسلام عبدالحمید یازرلو نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان رامیان عنوان کرد : این افتخاری برای ایران اسلامی است که دانش آموزان آن دوره علم را با ادب و عمل آموختند و خود را فدای انقلاب کردند .
وی افزود: برای دستیابی به پیشرفت و سعادت دست به دامان شهدا شویم زیرا شهدا ادامه دهنده راه امام حسین (ع) هستند.
نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان رامیان با بیان اینکه شهید فهمیده در ۱۳ سالگی اسطوره شد ،تصریح کرد:اگر علم با عمل آمیخته شود انسان به سرمنزل حقیقی می رسد لذا برای زندگی و عمر خود سرمایه گذاری کنید.
حجت الاسلام یازرلو خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی اگر به نوجوان وجوان ما تیر اصابت می کرد شهید یا جانباز می شد که هر دو مایه افتخار بود ولی در جنگ امروز اگر نوجوان و جوان ما گرفتار تیر دشمن شود این نوجوان وجوان نه تنها مایه افتخار نیست بلکه مایه ننگ می باشد پس اگر در این جنگ که بر ما تحمیل شده خودمان را مجهز به مسائل اخلاقی نکنیم شکست خواهیم خورد.
قرائت وصیت نامه شهید کرمعلی یازرلو توسط یکی دانش آموزان، مداحی توسط مداح اهل بیت میرفاطمی و اجرای تواشیح از برنامه های این مراسم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا