برگزاری یادواره شهدای روستای زاخت و ملک‌آباد عنبرآباد

تا شهدا: حجت‌الاسلام روح‌الله نوذری، امام‌جمعه موقت بخش جبالبارز جنوبی با تسلیت ایام محرم و تقارن برگزاری این یادواره با روز تاسوعا گفت: خداوند را سپاسگزار هستیم که برگزاری یادواره چهار شهید بخش جبالبارز جنوبی با روز تاسوعا تقارن پیدا کرده است.

وی در ادامه سخنان خود در این زمینه با تقدیر از حضور مردم افزود: حضور این جمعیت گسترده بیانگر این است که یاد و راه شهدا را فراموش نکرده‌اید.
حجت‌الاسلام علیرضا کمالی، نماینده ولی‌ فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) کرمان نیز با اشاره به حضور گسترده بسیجیان در این مراسم گفت: حضور یکایک شما با دعوت‌نامه از طرف شهدای عزیزمان بوده است و قدر لحظات حضور خود در این مکان‌ها را بدانید.
وی با اشاره به اینکه بنا به فرموده قرآن کریم نام شهدا را باید با احترام به زبان آورد و بزرگی آن‌ها را قدر بدانیم، تصریح کرد: خداوند دست افرادی را که به دیدار خانواده شهدا می‌روند، اما عکس آن‌ را عمل می‌کنند، افشا خواهد کرد.
نماینده ولی‌ فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) کرمان با اشاره به مدال‌های شهدا بیان کرد: رزمنده با هر قدم خود در جبهه حق علیه باطل از تمامی آلودگی‌های دنیوی پاک خواهد شد.
کمالی افزود: وقتی رزمنده از خانواده خود جدا می‌شود  و می‌جنگد و بعد از مجروح‌ شدن بر روی زمین می‌افتد، فرشتگان سر او را به روی پا می‌گیرند و گرد و خاک روی صورت او را پاک می‌کنند و به او می‌گویند، بشارتت باد چیزی که هیچ‌کس ندیده و تصور نکرده است در انتظار شما شهیدان است.
نماینده ولی‌ فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) کرمان اظهارکرد: این یادواره‌ها حکم اذان نماز را دارد و باید همگی ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم تا برگزاری مراسم‌ یادواره معنا و مفهوم پیدا کند.
وی با اشاره به اهمیت حجاب در دنیای امروز تصریح کرد: حجاب زنان و دختران صیانت از خون شهدا است و باید خاکریز‌های حجاب و عفت را محکم کرد.
کمالی با اشاره به اهمیت روز تاسوعا خاطر‌نشان کرد: ما باید از تاسوعای حسینی درس بگیرم و سخنرانان و مداحان اهل‌بیت(ع) رسالت امام حسین(ع) و هدف از قیام ایشان را به مردم بشناسانند تا ماهیت عاشورا برای آن‌ها شناخته شود.
وی داشتن بصیرت را نقشه راه مسلمانان دانست و افزود: باید در جامعه بصیرت افراد افزایش یابد و  هر کس که بصیرت کافی را داشته باشد به کمال دست می‌یابد.
نماینده ولی‌ فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) کرمان با اشاره به مذاکرات ایران و آمریکا بیان کرد: اگر آمریکا با ما وارد مذاکره شده است این مطلب را دریافت کرده است که با تحریم و ترور نمی‌تواند، کاری از پیش ببرد، بنابراین از راه دوستی وارد شد و اگر ما در این زمینه اشتباه کنیم بدانیم که در روز قیامت باید پاسخ‌گوی ۲۵۰ هزار شهید باشیم.
* ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا