برگزاری یادواره شهدای دانش آموز

تا شهدا – آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران در ابتکاری این هفته را بعنوان هفته یادواره شهدای دانش آموز نامگذاری کرده تا بتواند نام و یاد و راه شهدا را در مدارس این منطقه ترویج کند.

در ابتدای این مراسم که با حضور دانش آموزان و کادر آموزشی مدرسه تخصصی قرآنی کرباسی برگزار شد، ناصر جعفری معاون پرورشی آموزش و پرورش منطقه ۱۹ به همراه نجفی مسئول بسیج فرهنگیان منطقه نیز حضور داشتند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش منطقه ۱۹ در سخنانی، بر اهمیت تکریم شهدا و خانواده های این عزیزان تاکید کرد و گفت: ما وظیفه داریم همواره، راه شهدا را همانطور که از ما خواسته اند، ادامه بدهیم.

جعفری همچنین بر لزوم ترویج اندیشه ها و افکار دانش آموزان شهید برای نسل امروز جامعه تاکید کرد و افزود: برگزاری چنین یادواره ها و مراسم هایی، می تواند منشا ترویج فرهنگ دفاع مقدس و اندیشه های شهیدان به ویژه دانش آموزان شهید باشد.

در ادامه این مراسم، جمعی از خانواده های شهدای دانش آموز منطقه ۱۹ که همچنان در این منطقه ساکن بودند، با اهدای لوح سپاس مورد تجلیل قرار گرفتند. همچنین، کتاب “شقایق های ماندگار” نیز در این مراسم رونمایی شد.

الناز عباسیان نویسنده این کتاب که در این روزها خبرنگاری هم می کند او می گوید: نمی دانم در این ۶ سال چه میزان معجزه از شهدا دیدم اما نمی توان هر دیده و شنیده را بازگو کرد چراکه به اعتقاد من گاهی برخی دیده و شنیده ها و مسیرها فقط و فقط برای خود شخص است و باید به صورت راز باقی بماند.

وی افزود: روزی که تصمیم گرفتم تمام شهدای معلم منطقه ۱۹ تهران را در کتابی معرفی کنم نمی دانستم این اقدام بیش از ۲ هزار روز طول می کشد. گاهی برای پیدا کردن خانواده یک شهید مجبور شدم تا تبریز، آمل، قزوین و دیگر شهرها سفر کنم چرا که خانواده شهدا از تهران رفته بودند. اما بالاخره توانستم این دایره المعارف را به پایان برسانم.

شهید

این کتاب که به سفارش آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تدوین شده روایت زندگی شهدای معلم منطقه ۱۹ را در خود جای داده و در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه توزیع شده است. با این حال نویسنده کتاب قدری برای تامین هزینه های انتشار با مشکلاتی مواجه بوده که از مسئولان خواست در این مورد قدری مشارکت داشته باشند.

شهید

مدیر مدرسه کرباسی گفت: این مدرسه شاید تنها مدرسه ای باشد که بعنوان یک مدرسه هیئت امنایی، دانش آموزان مرتبط با شهدا و ایثارگران را ثبت نام کرده و مدیر و معاون مدرسه هم خواهر شهید هستند.

وی افزود: رونمایی از این کتاب در مدرسه کرباسی نشان دهنده شور و اشتیاق دانش آموزان و معلمان این مدرسه در ارادت به خانواده شهداست و در این مسیر مصمم خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا