برگزاری یادواره شهدای دانشجوی الیگودرز

تا شهدا – ظهر امروز با حضور جمعی از دانشجویان، خانواده معظم شهدا و مسئولان یادواره هشت شهید دانشجو و همچنین اربعین شهدای گمنام الیگودرز در سالن محمد رسول‌الله(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی الیگودرز با گرامیداشت روز دانشجو به تاریخچه مبارزات مردم ایران و به ویژه دانشجویان با استبداد و استکبار اشاره کرد و گفت: بی‌شک نقش بی‌بدیل کسانی که برای تحکیم پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب از همه تعلقات دنیوی چشم پوشیدند و با نثار خون پاک خود نهال انقلاب را آبیاری کردند، غیر قابل انکار است و همه ما وظیفه داریم در برابر بزرگی و عظمت آنها سر تعظیم و تکریم فرود آوریم.

خلیل غفاری افزود: در این میان دانشجویان هم به عنوان قشری آگاه با حضوری موثر در صحنه‌های قبل و بعد از انقلاب و همچنین دوران دفاع مقدس همواره نقش آفرین بوده و شهدایی نیز به نظام مقدس جمهوری اسلامی هدیه کرده‌اند.

غفاری با اشاره به لزوم توجه ویژه مراکز علمی و آموزشی به فرهنگ جهاد و شهادت گفت: این مراسم با هدف تجلیل از شهدا با عنوان یادواره هشت شهید دانشجوی الیگودرز و همچنین گرامیداشت اربعین دو شهید گمنام برگزار شده است.

در این مراسم سید ناصر حسینی نویسنده کتاب پایی که جا ماند به عنوان سخنران ویژه مراسم ضمن بازگویی خاطراتی از دوران دفاع مقدس و اسارت گفت: تمامی ملت‌ها در مقابل دو راه قرار دارند، اولی راه پذیرش بندگی و بردگی نظام سلطه و دومین راه پذیرفتن مسیر و مکتب اهل بیت است.

وی افزود: ملت‌هایی که راه بندگی و بردگی را در پی می‌گیرند، نظام سلطه تمامی امکانات را برای رفاه و آسایش دنیوی آنها فراهم می‌کند و هیچ تحریم و تنبیهی نیز علیه این ملت‌ها در نظر گرفته نمی‌شود و در مقابل تمامی امکانات نظام سلطه برای تحریم و تحقیر و اذیت ملت‌های آزاده و کسانی که راه مکتب اهل بیت را برگزیده‌اند، به کار گرفته می‌شود.

عضو شورای امنیت ملی با اشاره به هشت سال ایثار و از خود گذشتگی ملت ایران گفت: رزمندگان اسلام با تکیه بر تعالی روح خود نظام سلطه و معادلات دنیا را در هم شکستند.

منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا