برگزاری یادواره شهدای باغملک

به گزارش تا شهدا از خوزستان: اولین یادواره­ی شهدای باغملک و تجلیل از جانبازان این شهرستان برگزار شد.

آیین تجلیل از شهدا و جانبازان شهرستان باغملک ، بویژه ۱۸ شهید مسجد سیدالشهدا و جانباز ۷۰درصد فتح الله بناری ، روز ۵ شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ با حضور انبوه مردم شهید پرور و جمع زیادی از مسئولین استانی و محلی برگزار شد.
در این مراسم کم نظیر که خانواده های شهدا و ایثارگران ، آیت الله فرحانی معاون آموزش مدیریت حوزه علمیه قم ، فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، ذراتی مشاور امور ایثارگران استانداری ، نورانی معاون فرهنگی بنیاد استان، امام جمعه، فرماندار، شهردار، رییس بنیاد باغملک و سایر مسئولین محلی حضور داشتند، امام جمعه­ی این شهرستان، این حضور پر شور و کم نظیر مردم را مثال زدنی و نشانه­ی عشق و ارادت عمومی نسبت به ایثارگران عنوان کرد.

در ادامه حضرت آیت الله فرحانی نیز ضمن گرامیداشت یاد جان باختگان فاجعه­ی منا ، وقوع این حادثه را نشانه­ی بی لیاقتی و بی تدبیری رژیم آل سعود و سزاوار برخورد قاطعانه­ی مجامع بین المللی دانست.
ایشان همچنین با اشاره به سالروز ولادت حضرت امام هادی علیه السلام، از شهدا و ایثارگران میهن اسلامی و بویژه ۱۸ شهید مسجد سیدالشهداء ، و جانباز ۷۰ درصد گرانقدر فتح الله بناری تجلیل نمود.
در این آیین معنوی که با اجرای برنامه های حماسی، نمایش، سرود و نوحه سرایی همراه بود، حاج صادق آهنگران با یادآوری دوران دفاع مقدس به ذکر نوحه ها و نواهای بیاد ماندنی و خاطره انگیز آن دوران پرداخت که استقبال و همراهی حاضرین را در پی داشت.
همچنین در حاشیه­ی یادواره، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان نیز، هدف از برگزاری یادواره ها را گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از رشادت‌های آنها عنوان کرد و گفت:
ما هرچه داریم از برکت خون شهداست و  تردیدی نیست که تداوم انقلاب با پاسداشت یاد و خاطره شهدا امکان‌پذیر است.
آقای فرجیان افزود: باید حافظ دستاوردهای این عزیزان باشیم، و با برگزاری مراسمات و یادواره ها ، یاد و خاطره­ی شهدا را برای همیشه جاودانه سازیم.
در انتهای یادواره نیز با اهداء تندیس و لوح تقدیر از خانواده های شاهد و ایثارگر تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا