برگزاری یادواره شهدا، فعالیتی سیاسی ـ عبادی است

تا شهدا – غلامحسین رجبی، فرماندار صومعه سرا در جلسه یادواره شهدا که دیروز، ۲۱دی در محل فرمانداری صومعه سرا برگزار شد، با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در مرکز دهستان ها و بعضا روستاهی، اظهار کرد: آنچه می تواند زینت بخش یادواره ها باشد، ادغام برگزاری یادواره های شهدای یک منطقه است.

وی به برنامه ریزی دقیق برای برپایی یادواره ها اشاره کرد و گفت: شهدا به اسلام، کشور و نظام تعلق دارند و باید رهرو و ادامه دهنده راه آنها باشیم، کلیه فعالیت ها باید در جهت تلاش برای حفظ عزت شهدا باشد؛ چرا که عزت شهدا، عزت ما خواهد بود.

فرماندار صومعه سرا با اشاره به برنامه ریزی برای حضور در اینگونه مراسمات گفت: باور و اعتقادات ما حضور پرشور در این یادواره هاست که به وحدت و انسجام منجر می شود.

کیا عاشوری، فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا در جلسه مذکور با اشاره به اینکه برگزاری یادواره شهدا یک اقدام سیاسی- عبادی است، گفت: دشمنان اسلام به دنبال ایجاد ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی بر مدیریت ادراک اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف خود از هر ابزاری برای تشویش و تسخیر اذهان و ضمیر فرزندان کشورمان استفاده می کنند، تصریح کرد: برگزاری یادمان شهدا یک قدرت نرم در برابر هجمه های فرهنگی دشمنان است و بهتر است برای برگزاری آن برنامه ریزی صحیحی صورت گیرد.

عاشوی با اشاره به اینکه حرکات فرهنگی و انقلابی به صورت خودجوش است، اظهار کرد: اگر یادمان شهدا با تشویق و ترغیب توام باشد، شاهد حضوری پرشور خواهیم بود که تاثیرگذاری آن نمود خواهد یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین منوچهر احمدی پور، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه سرا در ادامه اظهار کرد: آنچه در برگزاری یادواره ها بااهمیت است، کیفیت و محتوای مراسمات است، یادواره ها نباید به صورت کلیشه ای برگزار شود و تنها به اجرای چند برنامه بسنده کرد.

وی با بیان اینکه تاثیرگذاری یادواره های شهدا در گرو کیفیت است، بر اهمیت وصیت نامه شهدا تاکید کرد و گفت: قرائت وصیت نامه شهدا در زمان برگزاری یادواره، می تواند یکی از عوامل تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه حضور و تجمیع اقشار در یادواره شهدا یک هنر در برابر هجمه های دشمنان است و باید سعی شود به بهترین نحو و باکیفیت برگزار شود، خاطرنشان کرد: همه ما مدیون شهدا و ایثارگری هایشان هستیم امید است راهی را که روشن و هموار ساخته اند، بدرستی طی نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا