برگزاری یادواره سه شهید دانشجوی شهرستان دیّر

تا شهدا – یادواره شهدای دانشجوی شهرستان دیّر با حضور جانباز سرافراز اسلام سید نورالدین عافی ، آبشیرینی فرمانده بسیج دانشجویی استان ،دانشجویان و خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان و مسئولین در مجتمع نفت دیّر برگزار شد.
ریاست دانشگاه آزاد دیّر ودبیر این یادواره ضمن تبریک روز دانشجو گفت:دانشگاه ها این افتخار را دارند که اولین قیام مردم و دانشجویان در سال ۳۲ از دانشگاه شروع شد.
بحرانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و شهدای دفاع مقدس بیان داشت:شهید، شهادت و شاهد واژگان عالم نورند و شهود بزم حضور و شهیدشاهد شهادت خویش است . شهادت سرمستی ابدی است که شهید جام عشق را یکبار ه سر می کشدو تا اوج افلاک در طیران است.

همچنین سید نورالدین عافی مهمان وِیژه این یادواره گفت:چون ما در فضای جبهه ها و جنگ تربیت شده بودیم بعد از پایان جنگ وقتی وارد شهرها شدیم وآن فضای معنوی راکمرنگ دیدیم افسوس خوردیم چرا که فاصله ها روز به روز بیشتر می شد آن قدر که بعضی ها بی انصافی کردند و در مورد بچه های جنگ حرفاهایی زدند که احساس کردیم باید خاطرات جبهه را بازگو کنیم.هرچند برای ما نیازی به بازگو کردن کار خداییمان نبود اما فضا جوری شده بود که باید این خاطرات را بازگو می کردیم.
این جانباز سرافراز اسلام علت ماندگاری قیام امام حسین(ع) را نقش حضرت زینب(س) در بازگو کردن حماسه قیام عاشورا دانست و افزود:اگر امروز ما دین و شرف داریم مدیون قیام حسینی هستیم و لحظه لحظه زندگی ما مدیون شهدایی است که ان سختی ها را در جنگ تحمل کردند.
وی در ادامه به بیان خاطراتی از عملیات والفجر ۸ پرداخت و از سختی های جنگ صحبت هایی ایراد نمود.
شهید خلیل فخرایی، شهید ایرج رنجبر و شهید قاسم دوراهکی سه شهید دانشجوی شهرستان هستند و به زودی کتاب زندگینامه این شهیدان زیر چاپ خواهد رفت.
پخش کلیپ، قرائت دلنوشته توسط خواهر شهید قاسم دوراهکی ،تقدیر از خانواده شهدای دانشجوی شهرستان و مداحی از دیگر برنامه های این یادواره بود.
گفتنی است این یادواره به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور شهرستان دیّربرگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا