برگزاری یادواره سردار سوداگر در دزفول

به گزارش تا شهدا؛ صبح امروز یادواره سردار سرلشکر احمد سوداگر و در سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد دزفول برگزار شد.

مدیر کل امور ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: شهید سوداگر از عزیزانی بود که هم کار حسینی کرد و هم کار زینبی در دفاع مقدس این شهید بارها تا مرز شهادت پیش رفت ولی باز دست از جهاد برنداشت.
محمد تقی طباطبایی گفت: شهید سوداگراز انجا که از فرماندهان دفاع مقدس بودند و زحمات زیادی را در سال های جنگ  برای میهن عزیزمان و استقلال کشور عزیزمان کشیدند.
وی افزود: شهید سوداگر در سال ۱۳۸۴ به منظور حفظ، تدوین و ترویج دستاوردها و تجربه های گران بها و ارزشمند دوران جنگ تحمیلی، پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس را تاسیس کرد.
وی گفت:  به دلیل  کار بزرگی که در فضای علمی کشور به انجام رساندند،قطعا دین بزرگی بر گردن جامعه علمی کشور داشتند.
وی با اشاره به اینکه شهید سوداگر و دیگر شهدای عزیز ما می توانند الگوی مناسبی برای شما باشند گفت:  با داشتن شهید سوداگر ودیگر مجاهدان عزیزی  که هنوز قید حیات هستند می توانیم بهترین الگو ها را برای ادامه راه داشته باشیم.
رئیس دانشگاه آزاد اندیمشک گفت: شهدایی که اسوه و الگوی انسانیت هستند در رفتار آنها همدلی،ایثار و ازخودگذشتگی را می ببینیم .
ناصر سراج خرمی  گفت: شهید سوداگرو شهدای بزرگ ما، میراث معنوی ما هستند.هر جامعه و هر کشوری هم میراث مادی و هم میراث فرهنگی دارد.بزرگترین میراث معنوی ما اخلاق، منش و شخصیت شهدای ما است.
وی افزود: ار دیدگاه بنده نه فقط معابر،میدان ها ، خیابان ها و شهرها بایستی یاد شهدای عزیزمان مزین باشد بلکه کتاب ها باید شرح حال این عزیزان باشد.
وی گفت:میراث معنوی ما خصوصیات ویژه شهدای ماست. شهدای ما ستارگان درخشان میهنمان هستند و هرکدامشان یک الگو و اسوه برای جوانان ایران اسلامی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا