برگزاری یادواره سرداران و ۳۸۰ شهید دانشجوی فارس

تا شهدا – اسماعیل قزلسفلی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان فارس امروز، ۱۵ آذر در جلسه شورای هم‌افزایی حوزه و دانشگاه استان فارس که در محل نهاد نماینده ولی فقیه در این استان برگزار شد، گفت: یادواره سرداران و ۳۸۰ شهید دانشجوی استان فارس در ۲۷ آذر ماه جاری به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این همایش به‌همت بسیج دانشجویی برگزار خواهد شد، افزود: یکی از اقدامات خوبی که در این راستا انجام شده است، جمع‌آوری آثار بسیار خوبی از شهدای دانشجوست.
قزلسفلی ابراز کرد: با وجودی که ۲۶ سال از جنگ می‌گذرد ما جایی برای اینکه گنجینه‌ای از آثار شهدا باشد، نداشتیم مثلاً شهید عقیقی ۲ هزار خط فقط در رابطه با توحید دارد یا شهید اثنی عشری مجموعه شعر و خاطرات وی، اکنون آماده تبدیل به تولید است.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی فارس بر لزوم استفاده از ظرفیت این یادواره از سوی دانشگاه‌ها تأکید و ابراز کرد: به بهانه این یادواره دانشگاه‌ها کمک کنند و از این طرفیت استفاده کنیم و تولیدات بسیار خوبی در راستای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در قالب‌های امرزی در کشور انجام دهیم.
وی اظهار کرد: در زمینه نشر آثار شهدا ما می‌توانیم در بحث نرم‌افزار اندرویدی کمک کنیم ضمن اینکه در سایر بخش‌ها نیز می‌توانیم کارهای بسیار خوبی با همکاری دانشگاه‌ها انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا