اخبار

برگزاری یادواره‌های شهدا تعظیم به شهدا و عذرخواهی از آنان است

به گزارش تا شهدا؛ همزمان با ایام الله دهه فجر یادواره چهار شهید روستای هفت سوئی شهرستان باخرز با حضور فرماندار، روسای ادارات، فرماندهان نظامی و انتظامی، روحانیون و مردم شهیدپرور این شهرستان در مسجد جامع روستای هفت سوئی برگزار شد.
در این یادواره حجت الاسلام امجدی زاده امام جمعه شهرستان باخرز با اشاره به برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های ایام الله دهه فجر و یادواره‌های شهدا در این ایام تصریح کرد: بدون شک برگزاری یادواره شهدا برای مسئولین و عموم جامعه به نوعی تعظیم به شهدا و عذرخواهی از آنها است، چراکه با این یادواره‌ها ما می‌توانیم اشتباهاتی را که در حفظ و حراست از آرمان‌های شهدا مرتکب شدیم برای خود و دیگران یادآوری کنیم.
امام جمعه باخرز بیان کرد: شهادت یعنی زندگی حقیقی و افتخاری که با اعیار انسانی سنجیده نمی‌شود، شهادت بهترین مسیر سفر از این دنیا به آخرت است، حال در این میان و ازجمله کسانی که همواره به دنبال شهادت بوده‌اند و از خدای خود طلب این مسیر را طلب می‌کردند می‌توان به سرداران بزرگی همچون کاظمی، شوشتری، شیرازی و دیگر شهدای نظام اسلامی اشاره کرد.
در پایان این یادواره از خانواده ۴ شهید روستای هفت سوئی با اهداء لوح یادبود تقدیر و تجلیل شد.
روستای هفت سوئی از توابع بخش بالا ولایت شهرستان باخرز با جمعیت بالغ بر ۲۸۷ نفر، ۴ شهید انقلاب و چندین جانباز و آزاده تقدیم نظام و انقلاب اسلامی ایران کرده است.
لازم به ذکر است شهیدان قاسم فراهانی اول آبان‌ماه ۱۳۷۶ بر اثر جراحات ناشی از جنگ در روستای خود به شهادت رسید، احمد سالارزاده در ۲۰ مهر ماه ۱۳۶۳ در منطقه میمک، محمد آماده در اول مرداد ۱۳۶۲ در منطقه مهران و محمد ارجمند در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۸ در منطقه شلمچه به شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا