برگزاری نخستین یادواره ۱۷ شهید «سیمت کرد‌آسیاب» سوادکوه

عضو ستاد یاد‌وا‌ره شهدای «سیمت کرد‌آسیاب» سوادکوه امشب در نخستین یادواره ۱۷ شهید «سیمت کرد‌آسیاب سوادکوه با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره شهدا، گفت: حضور در یادواره‌های شهدا تجدید عهد و پیمان جدید با شهداست.

یونس حبیبی افزود: «سیمت کرد‌آسیاب» سوادکوه دارای ۱۷ شهید است که برنامه‌ریزی برای برگزاری این یادواره از ماه‌ها قبل آغاز شده بود.

در ادامه این مراسم نما‌هنگ مصاحبه با پدران و مادران و خانواده‌های شهید این منطقه، پخش شد.

میکاییل فرج‌پور از آزادگان شهرستان سوادکوه به بیان خاطراتی از دوران اسارت بیان کرد و سردار خسرو عروج مشاور فرمانده سپاه کشور در سخنرانی خود به ارزش شهدا و حلقه اتصال آنان با امام راحل اشاره کرد.

مداحی اصغر صادق‌نژاد و اهدای یادمان مراسم به خانواده شهدا بخش دیگری از این مراسم بود.

*جای خالی قهرمان وزنه‌برداری جهان در یادواره

بهداد سلیمی که قهرمانی سنگین وزن وزنه‌برداری جهان را در کارنامه خود دارد از غایبان این مراسم بود. مردم و خانواده شهدای این منطقه حضور قهرمان سنگین وزن وزنه‌برداری جهان را که پسوند «کرد‌آسیابی» در شناسنامه خود دارد را در بین خود خالی دیدند و از عدم حضور وی در برنامه‌های مختلف گله‌مند بودند.

حضور کوروش باقری وزنه‌بردار قهرمان آسیا و محمد پرگر عضو تیم ملی فوتبال ناشنوایان در برنامه‌های مختلف سبب رضایت اهالی منطقه و الگویی برای نوجوانان و جوانان برای حضور در میادین ورزشی است.

*۱۷ شهید منطقه «سیمت کرد‌آسیاب» بخش مرکزی سوادکوه

شهیدان یزدان فرج‌پور، علی اصغر یحیی‌نژاد، عابدین حسن‌پور، امین بندد، سعید ابراهیمی، اسفندیار فرج‌پور، احمد اسلام‌نیا، موسی اندرخورا، محمد سلیمانی، نادر بزرگ‌زاده، محمد علی صفری، امیر ارسلان ابراهیم مقام، حسن فرج‌پور، صفر علی رجب‌پور، قربان یحیی‌نژاد، کریم صمدی‌فر و روانبخش پرگر ۱۷ شهید منطقه «سیمت کرد‌آسیاب» بخش مرکزی سوادکوه هستند.

منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا