برگزاری نخستین یادواره نکوداشت شهدای اهل سنت شمال کشور در گلستان

به گزارش تا شهدا؛ علی‎اصغر فاضلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: نخستین یادواره نکوداشت شهدای اهل سنت شمال کشور ۲۴ آذرماه به مدت یک روز در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه از ۴۹ شهید منا در استان گلستان ۴۸ شهید اهل سنت بودند این یادواره فرصتی را فراهم می‎سازد نام و یاد این شهدا نیز زنده نگاه داشته شده و تسکینی برای خانواده‎های آنها باشد.
فاضلی بیان داشت: کلمه وحدت و اتحاد را که در همه مناسب‌ها به دنبال آن هستیم، می‎توانیم در این یادواره به منصه ظهور برسانیم.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان برگزاری این یادواره را فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» با توجه به هجمه حملات فرهنگی و سایبری علیه ارزش‌هایمان وظیفه داریم کار و فعالیت کنیم تا در نهایت جوانان، نوجوانان و نسل‎های بعد از این را با سیره شهدا آشنا کنیم.
وی درباره تاثیرات برگزاری یادواره بر افکار عمومی و جوانان تصریح کرد: به منظور اینکه بتوانیم فرهنگ شهادت را در بین جوانان ترویج دهیم در این مراسم از دانش‌آموزان دبیرستان‎های شاهد پسران و دختران نیز دعوت به عمل می‎آید.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با تاکید بر دفاع از آرمان‎ها و ارزش‎های شهدا از سوی جوانان، بیان کرد: گسترش آرمان‎ها و ارزش‎های شهدا در جامعه، کشور را از تهاجم فرهنگی دشمنان محفوظ نگه می‎دارد و در شرایط جنگ نرم توسعه فرهنگ شهید و شهادت امری ضروری است.
فاضلی ابراز داشت: نخستین یادواره شهدای اهل سنت برای گرامیداشت یاد و خاطره ۵۲۰ شهید اهل سنت گلستان، ۱۰۵ استان گیلان و ۱۵ شهید اهل سنت مازندران برگزار می‎شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع این یادواره و همچنین بحث جانباختگان منا به دنبال این هستیم که برای سخنران مراسم از یکی از مسئولان کشوری دعوت داشته باشیم که هماهنگی‎ها در این خصوص انجام شده است.
فاضلی گفت: در کنار این یادواره شهدا، نمایشگاه قاب سرخ شهادت و همچنین ارائه محصولات فرهنگی نشر شاهد را نیز خواهیم داشت.
وی شهادت را معامله با خدا دانست و بیان کرد: شهادت یعنی در خط مستقیم ولایت بودن، یقین و بصیرت داشتن، همنشینی با انبیا و صدقین و صالحین و رد پذیرش غیر خداست.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این یادواره بتوانیم یاد و نام شهدا اهل سنت را گرامی داشته و فرهنگ ایثار و شهادت را در بین جوانان بیش از گذشته رواج دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا