برگزاری نخستین یادواره سرداران و ۳ هزار شهید استان زنجان

تا شهدا؛ در نخستین یادواره سرداران و ۳ هزار شهید استان زنجان آیت الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان زنجان از دلاوری‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس سخن به میان آورد و گفت: مقام و منزلت معنوی شهدا بعد از شهادت بیشتر نمایان می شود و باید به وظیفه خود در قبال شهدا جامه عمل بپوشانیم تا شهدا از ما راضی و خوشنود باشند.
وی با بیان اینکه در ۸ سال دفاع مقدس بسیاری رفتند اما عده‌ای در این میان گلچین شدند، افزود: برگزاری یادواره‌ها حداقل کاری است که در برابر جانفشانی‌های شهدا انجام می‌دهیم. شهدا بیش از اینها بر گردن ما حق دارند چراکه سرافرازی امروز کشورمان را مدیون شهدا هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان ۵۴ درصد شهدا را بسیجی دانست و عنوان کرد: رزمندگان برای حضور در عملیات‌های بزرگ با روحیه بالایی حضور می‌یافتند.
آیت الله خاتمی بیان کرد: رزمندگان تشنه شهادت بودند و از خداوند این را مخلصانه درخواست می‌کردند تا در برابر دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران جان خود را فدای انقلاب و اسلام کنند.
وی ابراز کرد: نباید گذشته را فراموش کرد و غرق در زرق و برق دنیا شد و باید به هر بهانه ای که شده مقام و منزلت شهدا را پاس داشت تا شرمنده آنان نباشیم. از سوی دیگر نیز باید دقت داشته باشیم نسل چهارم انقلاب با دوران دفاع مقدس آشنایی چندانی ندارند پس ضروری است رشادت، جانفشانی، ایثار و فداکاری‌های رزمندگان اسلام در زمان جنگ تحمیلی برای آنان بازگو شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا