برگزاری مراسم چهلم ۵ شهید کامیاران و شهید گمنام شناسایی‌شده

تا شهدا: عطاءالله فرهادی ظهر امروز در جلسه برنامه‌ریزی مراسم استقبال از خانواده شهید گمنام شناسایی شده، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره تمامی شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس، شناسایی یکی از شهدای گمنام مدفون در این شهرستان را فیض الهی دانست و اظهار داشت: سال‌ها از پایان جنگ گذشته، اما برای خانواده‌های مفقودین، انتظار هنوز پایان نیافته است.
وی تشخیص هویت این شهید والا مقام را باعث ایجاد شوری حزن‌انگیز در میان مردم شهیدپرور این شهرستان دانست و افزود: امروز به برکت پیشرفت‌های ایران اسلامی در علوم مختلف و وجود فناوری تشخیص هویت ملکولی در ایران، چشم انتظار بسیاری از خانواده‌های شهدای مفقودالاثر در سطح کشور پایان می‌یابد.
 فرهادی بیان کرد: اگرچه انتظار مفقودین با خونشان عجین شده اما به لطف الهی با نزدیک شدن به ایام‌الله هفته دفاع مقدس، هویت یکی از دو شهید گمنام مهمان در خاک این شهرستان مشخص شد و انتظار دوری برای خانواده این عزیز به پایان رسیده است.
معاون فرماندار کامیاران از برگزاری مراسمی باشکوه در استقبال از خانواده این شهید شناسایی شده و بزرگداشت وی در ۳۰ شهریورماه در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است این استقبال در چند مرحله از آغاز ورود خانواده گرامی این شهید به خاک کامیاران صورت گیرد.
وی تصریح کرد: در مرحله نخست، استقبال از خانواده این شهید در ورودی کرمانشاه به کامیاران با حضور مسئولان شهرستانی و استانی انجام می‌شود و بعد در میدان امام خمینی مورد استقبال آحاد مردم و خانواده‌های شهدا بخصوص شهدای اخیر این شهرستان قرار می‌گیرند.
فرهادی ضمن اشاره به جزئیات مراسم بزرگداشت شهید شناسایی شده، افزود: در این مراسم از خانواده این شهید و دو نفر اهداکننده زمین مزار شهدای گمنام تجلیل خواهد شد.
وی به پیش‌بینی حضور بیش از ۷۰۰ نفر از مردم این شهرستان در مراسم بزرگداشت این شهید والامقام و استقبال باشکوه از خانواده این شهید اشاره کرد و افزود: با توجه به هم‌زمانی چهلم شهدای اخیر شهرستان کامیاران با مراسم بزرگداشت شهید گمنام شناسایی شده، این دو مراسم با شکوه خاصی و به صورت هم‌زمان برپا خواهد شد.
فرهادی در ادامه ضمن اشاره به انجام اقدامات آماده‌سازی و مناسب‌سازی مزار شهدا در تپه نورالشهدای این شهرستان، افزود: آماده‌سازی تپه شهدای گمنام چند ماه اخیر در دست اقدام بود که با این خبر، مراحل آن به صورت ویژه و با روندی سریع‌تر ادامه یافت و ان‌شاءالله تا ۲۵ شهریورماه تمامی اقدامات مناسب‌سازی و آماده‌سازی و نصب المان در این تپه به پایان خواهد رسید.
معاون فرماندار کامیاران در پایان فضاسازی، نورپردازی، نصب تابلوها و بنرهای ویژه شهید گمنام شناسایی شده هم‌زمان با تبلیغات هفته دفاع مقدس را موجب معنوی شدن فضای این شهرستان در هفته دفاع مقدس امسال دانست.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا