برگزاری شب شعر مقاومت و پیروزی در زاهدان

به گزارش تا شهدا از زاهدان به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در این مراسم شب شعر، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قیام ائمه معصومین بود که به همان میزان که دشمنان در مسیر ائمه معصومین سنگ‌اندازی کردند و به همان اندازه انقلاب اسلامی ایران مورد توطئه‌ها و تحریم‌های گوناگون قرار گرفت.

حجت‌الاسلام عباس دانشی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس اوج کینه و دشمنی استکبار جهانی نسبت به انقلاب اسلامی بود، افزود: براساس اسناد و مدارک به دست آمده بیش از ۳۷ کشور جهان برای به زانو درآوردن انقلاب با رژیم بعثی عراق متحد شده بودند.

این مسئول عملیات بیت المقدس را نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: رزمندگان اسلام با همت و روحیه حماسه‌ای خودشان در برابر پیشرفته‌ترین ابزار جنگی دشمنان ایستادگی کردند و خم به ابرو نیاوردند.

وی خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر جلوه عظیم از بصیرت و آگاهی ملت ایران بود که همچون برگ زرین در تاریخ افتخارات ملت ایران می‌درخشد.

دانشی افزود: آزادسازی خرمشهر سرآغاز درخشش فرزندان این مرز و بوم در معادلات جهانی بود که دیگر تاریخ نظیر این موفقیت را به چشم نمی‌بیند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان متذکر شد: اگر همین روحیه دفاع از خرمشهر در بین آحاد مردم جریان پیدا کند، خرمشهر عرصه اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، قابل فتح است.

گفتنی است؛ در این مراسم تعدادی از شاعران برجسته استان شعر خوانی کردند، و در پایان این آیین از خانواده‌های ایثارگر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا