برگزاری شانزدهمین یادواره ۲۳ شهید روستای قلعه باباخان ملایر

به گزارش تا شهدا؛ این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و پس از سرود جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ مراد اسماعیلی فرمانده اسبق سپاه ملایر، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، گفت: همه ما میهمان شهدا هستیم و ذکر شهیدان امری ضروری و واجب است همان طوری که عاشورا برای ما حیاتی است.
وی در ادامه ابراز داشت: ما باید در امتداد عاشورا حرکت کنیم و می بایست قدر موقعیت و منزلت خودمان را بدانیم.
اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: دفاع مقدس ما دارای چهار ویژگی بود، اول اینکه طولانی ترین جنگ قرن بیستم بود، دوم در این جنگ برای اولین بار، دو قدرت مادی مسلط عالم در حمایت از صدام رویاروی انقلاب قرار گرفتند.
فرمانده اسبق سپاه ملایر در ادامه گفت: اگر گفته شود ما باعراق جنگیدیم، ظلم است زیرا ما با ۲ ابر قدرت جنگیدیم. هشت سال جنگیدیم بدون اینکه یک وجب از خاکمان را به دشمن بدهیم شهیدان عظمت بزرگی برای ایران خلق کردند.
اسماعیلی در ادامه بیان داشت: پیروزی سیاسی و نظامی ایران بر جبهه استکبار توازن قدرت را در منطقه به نفع ایران رقم زد. تصدق سر شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران است که ایران دردنیا حرفی برای گفتن دارد. هدف از برگزاری این یادواره ها دشمن شناسی است و می بایست پشت سر دیده بان امین امام و مقتدایمان مقام معظم رهبری حرکت کنیم و گوش به فرمان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا