برگزاری دومین یادواره شهدای مهندس در گیلان

تا شهدا: سرهنگ اله یار باباپور با بیان اینکه استان گیلان مهد ۱۵۱  شهیدی است که در اوج تحریم های دفاع مقدس لفظ ما می توانیم را سرودند اظهار کرد: تلاقی این یادواره با روز ۱۶ آذر روز دانشجو، یادآور مبارزه و جلوگیری از نفوذ سیاسی و اقتصادی دشمن به رهبری نظام سلطه آمریکا و انگلیس است.

وی افزود: جلوگیری از نفوذ دشمن در سال ۱۳۳۲ توسط دانشجویان رقم خورد و در زمان کنونی نیز براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری باید مراقب نفوذ دشمن در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پس از توافق هسته ای باشیم.
معاون اجرایی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دومین یادواره ۱۵۱ شهید مهندس استان گیلان و ۱۴۰۰ شهید مهندس کشور ۱۶ آذر با سخنرانی دکتر اشتری فر در سالن اجتماعات بانک صادرات استان گیلان برگزار می شود گفت: این یادوراه با هدف گسترش و تعمیق فرهنگ دفاع مقدس و مهندسی دفاع در جامعه مهندسین برگزار می شود.
سرهنگ باباپور ادامه داد: تبیین نقش علم، تخصص، تعهد، دانش و مهندسی همراه با ایمان برای مهندسین و دانشجویان رشته مهندسی از دیگر اهداف برگزاری این یادواره است.
وی در پایان ضمن دعوت از آحاد مردم برای شرکت در این یادواره خاطرنشان کرد: شهدای گرانقدر مهندس چهره های گرانبهایی هستند که متاسفانه تا به امروز کمتر به آنها پرداخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا