اخبار

برگزاری جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت «چایپاره»

به گزارش تا شهدا؛ فرماندار در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش دهه فجر به حضار در باب اهمیت و عظمت پیروزی انقلاب، گفت: پیروزی انقلاب تنها یک حادثه برای تغییر سیاسی رژیم حاکم نبود بلکه زلزله ای عظیم در سطح دنیا که با شعار استقلال خواهی نه شرقی، نه غربی لرزه بر اندام جهانخواران انداخت.
اصغری در ادامه واژه مقدس شهید و شهادت را مد نظر قرار داد و افزود: شهید و شهادت واژه بی نظیر و مقدسی است که هرکس را یارای پوشیدن این رخت نبوده بلکه خداوند متعال آنرا مختص انسان های برگزیده کرده که ائمه هدی در رأس آن قرار گرفته و شهدای ما به تاسی از سرور و سالار شهیدان گامی بلند در مسیر ارزش های الهی نهاده و حماسه ای بی بدیل آفریدند که زبان و قلم از توصیف آن عاجز و قاصر است.
مرتضی اصغری، همچنین ادامه و بقای نظام اسلامی را مدیون خون پاک شهدا و ایثارگران دانسته و اظهار داشت: بعد از پیروزی عزتمندانه نظام اسلامی به زعامت و رهبری امام راحل (ره) استکبار جهانی و ایادی آن هر آنچه در چنته داشت بی دریغ برای ضربه به این نظام بکار بست اما ادامه راه ایثار وشهادت نقشه های دشمنان را یکی پس از دیگری نقش بر آب نمود.
اصغری، در خاتمه به دستگیری اخیر ملوانان آمریکایی توسط دریادلان رشید سپاه اشاره و خاطر نشان کرد: به لطف خداوند متعال و با هدایتهای بی نظیر مقام معظم رهبری و ادامه رشادتهای رزمندگان شجاع اسلام الان به حدی از توان بازدارندگی دفاعی رسیده ایم که فکر تجاوز در مخیله دشمن هم نمی گنجد.
مدیرکل بنیاد استان آذربایجان غربی ضمن تقدیر از فرماندار به دلیل حمایت های همه جانبه از ایثارگران شهرستان و همچنین میزبانی جلسه بررسی مسائل و مشکلات ایثارگران شهرستان، گفت: این استان به نام و یاد ۱۲ هزار شهید مزین بوده و نام و یاد آنها همچون خورشیدی تابناک بر تارک دلها می درخشد.
مهدی فعال در ادامه با اشاره به اهمیت و نقش یادواره های شهدا در سراسر کشور، افزود: با توجه به هجمه های گسترده فرهنگی دشمنان و همچنین تلاش گسترده آنان جهت فاصله انداختن بین نسل آتی با آرمان های نظام اسلامی و انقلاب و تجلیل از مقام شامخ شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها در دلها برگزاری چنین یادواره هایی به عنوان شاخص بوده و ضروری به نظر می رسد.
فعال در بخش دیگری از سخنان خود استان را از نظر گنجینه های معنوی ایثار و شهادت پربار دانسته و خاطرنشان کرد: استان ما نزدیک به ۱۰ هزار شهید ۱۸ هزار جانباز و بیش از ۲ هزار آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس کرده که باید از فرصت های موجود و به ویژه فرصت پیش رو در دهه فجر در برنامه های میهمانی آلاله ها پرشورتر از گذشته انجام شود.
خانواده های شهدا و ایثارگران حاضر در جلسه هرکدام مسائل خود را پیرامون بیکاری فرزندان، مشکل مسکن، موانع و مشکلات وام ها و همچنین بیمه های خانواده ها را مطرح کرده و مدیر کل در خصوص مسایل مطروحه و رفع آن توضیحات لازم را ارائه کرد.
دیدار با خانواده معظم چند نفر از شهدا و ایثارگران و حضور در گلزار شهدای شهرستان از دیگر برنامه های اعضای شورای ترویج فرهنگ ایثار و  شهادت شهرستان چایپاره بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا